пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

Смачне та корисне!


Здоров’я дитини формується під впливом багатьох чинників, але головним із них є харчування: достатність, якість, безпечність, збалансованість харчових продуктів, режим харчування тощо.

Збереження здоров’я дитини – один з пріоритетних напрямків роботи нашого закладу освіти. В основу нашого меню покладено рецепти запропоновані шеф-кухарем Є. Клопотенко. Здорове харчування, що сприятиме розумовому розвитку, фізичній активності та успішності у виконанні всіх завдань!

До Вашої уваги у нашому меню:

  • Салат з капусти з моркви з ароматною олією, філе куряче з орегано, макарони відварені, чай, хліб, фрукти в асортименті.
  • Салат з морки і прянощами, фрикаделька з курячого філе, рис відварений з овочами, компот з ягід, хліб, фрукти в асортименті.

Адміністрація здійснює щоденний моніторинг організації харчування.

Всі страви, які будуть приготовані, теплі, апетитні, матимуть чудовий аромат та гарно смакуватимуть. В нашому закладі діти їдять здорову та смачну їжу із задоволенням!


четвер, 3 жовтня 2024 р.

 

«5 ОВОЧІВ НА ДЕНЬ» –

ОСІННІЙ НАБІР

На початку осені на полицях ще достатньо літніх овочів. А вже жовтень — час і типових осінніх.

Справжній король осіннього столу — це, без сумніву, гарбуз. Щоосені в меню всіх ресторацій світу з’являються гарбузовий суп і гарбузовий пиріг. А ще з нього легко приготувати кашу, його можна додати в салат або просто стушкувати разом із яблуками.

Восени варто познайомитися з трохи незвичною для нас рослиною — фенхелем. Насправді це близький родич нашого кропу, тільки більш яскравий та, можна сказати, практичний, бо майже всі його частини можна вживати чи переробляти: листя і насіння їдять у свіжому вигляді та сушеними, стебла та «парасольки» додають у консервації. Але найсмачніша у фенхелі цибулинка — солодкувата на смак та пряна, з запахом анісу. Найкраще фенхель смакує в рагу та супах, але його можна їсти і свіжим або додавати в салати.

Осінній овочевий ряд прикрашає айва. Так, формально вона є родичкою яблука і груші, тобто фруктом, але їсти у свіжому вигляді її не варто. Айву слід піддавати термічній обробці — тоді вона стає м’якою, соковитою і розкриває свій чарівний смак та аромат. Головна страва, яку готують із айви, — це варення. Але для тих, хто прагне дотримуватися здорового харчування, ми рекомендуємо нею доповнювати страви з м’яса та поєднувати з сирами, грибами й овочами.

Ще один осінній «неовочевий» продукт — журавлина. Соус із журавлини добре смакує до м’яса, а додавання ягід у салати зробить їх справжнім вітамінним вибухом, який в холодну й сиру пору року допоможе нашому організму боротися з інфекціями.