Звіт директора

 

ЗВІТ

директора Градизької гімназії імені Героя України Олександра Білаша

Салімон А.П.

за 2022-2023 н. р.

        Відповідно до функціональних обов’язків та на виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт за 2022-2023 навчальний рік.

      Протягом звітного періоду, як директор школи, керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом гімназії та чинними нормативно-правовими документами у галузі освіти.

       Роботу за звітний період представляю відповідно до чотирьох напрямків внутрішньої системи забезпечення якості освітньої діяльності, за якими оцінюють роботу навчального закладу експерти інституційного аудиту, а саме:

·         освітнє середовище закладу освіти;

·         система оцінювання здобувачів освіти;

·         оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників;

·         управлінські процеси закладу освіти.

 

РОЗДІЛ І. ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

 

       Освітній  процес у гімназії розпочався відповідно до структури навчального року  з 01 вересня 2022 року та тривав по 31 травня  2023 року. Навчальні заняття організовані відповідно до розкладу занять за семестровою системою: І семестр тривав з 01 вересня 2022 року по 30 грудня 2022 року; ІІ семестр із 16 січня по 31 травня 2023 року.

      Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Для учасників освітнього процесу створені безпечні та комфортні умови. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням. Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території з урахуванням доступності для осіб з обмеженими фізичними можливостями: під час облаштування сховища та реконструкції вимощення по його периметру  демонтовано пандус.

   Територія закладу повністю огороджена, відсутній доступ для сторонного транспорту. Озеленення території на високому рівні: клумби, березовий гай, сосновий бір, каштанові та туєві алеї, кущі.

       Навчальні класи та туалетні кімнати початкової школи знаходяться на першому поверсі окремо від середньої та старшої школи.

    Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі в навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини та вестибюлі).

       Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали.

      Заклад освіти дотримується режиму провітрювання, в усіх кімнатах є вікна з режимом провітрювання.

       Покрівля гімназії потребує капітального ремонту. У щілини та тріщини потрапляє сніг та дощ, протікає стеля у класах та коридорах закладу. Неодноразово проводився вибірковий ремонт покрівлі. Були виділені кошти на ремонт даху, але у зв’язку з воєнним станом реконструкція покрівлі не проводилася.

       Потребує оновлення вимощення та фундамент по всьому периметру будівлі.

     Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам. У цьому році було встановлено перегородки між підлоговими унітазами.

    Приміщення для харчування відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Посуду вистачає на всіх учасників освітнього процесу. У приміщенні для приготування їжі дотримуються режиму зберігання продуктів та готових страв. Їдальня розрахована на 150 чол. Є відповідні меблі та технологічне обладнання. Встановлена, але не підключена лінія роздачі.

     Заклад освіти підключений до мережі Інтернет. Мережа Інтернет є доступною у багатьох кабінетах школи,  відкрита «гілка» безкоштовного WІ-FІ. Проблемою є повільна робота WІ-FІ, якщо одночасно підключаються до роботи декілька кабінетів. Одним із завдань , яке плануємо вирішити на наступний навчальний рік, - швидкісний інтернет.

       Право громадян на доступну освіту реалізується шляхом запровадження різних форм навчання, однією з яких є навчання за інклюзивною формою. Протягом 2022/2023 навчального року у закладі освіти відповідно до заяв батьків та висновку ІРЦ   було організовано інклюзивне навчання у 1-А, 8-А та 9-А класах. Організовано роботу з  трьома асистентами вчителів. На початок навчального року  для учнів з особливими освітніми потребами  розроблено індивідуальну програму розвитку за участю батьків, класних керівників, психолога. Протягом року вона переглядалася, доповнювалася із залученням фахівців з інклюзивно-ресурсного центру відповідно до можливостей та розвитку дітей.    Проводилися корекційно-розвиткові заняття. У закладі  почалося облаштування ресурсної кімнати для занять із дітьми з особливими освітніми потребами, але у зв’язку з воєнним станом роботи було призупинено. Облаштування ресурсної кімнати є одним із основних пріоритетних напрямків роботи адміністрації закладу на наступний навчальний рік.

         Цілеспрямована робота в закладі спрямована на запобігання жорстокості та насиллю в шкільному середовищі.  Проведено акцію «16 днів проти насильства», тренінгове заняття «Разом проти булінгу» до Всеукраїнського тижня з протидії булінгу,   перегляд відеофільму «Скажемо разом булінгу ні!». На сайті школи розміщено корисні матеріали щодо теми антибулінгу.

        Робота навчального закладу із запобігання дитячому травматизму упродовж 2022/2023 навчального року здійснювалась відповідно до Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 «Про затвердження Порядку розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру», наказів Міністерства освіти і науки України від 31.08.2001 № 616 «Про затвердження Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах» (зі змінами), в редакції, затвердженій наказом Міністерства освіти і науки України від 07.10.2013 №1365 «Про внесення змін до Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися під час навчально-виховного процесу в навчальних закладах», від 01.08.2001 №563 «Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти» (зі змінами), від 18.04.2006 №304 «Про затвердження Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах, установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України» (зі змінами), листів Міністерства освіти і науки України від 26.05.2014 №1/9-266 «Про використання Методичних матеріалів «Вимоги безпеки під час канікул», від 16.06.2014 №1/9-319 «Про використання методичних матеріалів щодо організація навчання і перевірки знань, проведення інструктажів з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності в загальноосвітніх навчальних закладах.

       У 2022/2023 навчальному році питання збереження життя і здоров’я учнів та запобігання випадкам дитячого травматизму розглядалося на інструктивно-методичних нарадах при директору, засіданнях шкільних ПСПП класних керівників тощо.

      У навчальному закладі наявна система профілактичної роботи з цих питань, яка включає в себе комплекси занять за розділами, які учні вивчають на уроках з «Основ здоров’я» та на годинах спілкування. Упродовж навчального року проводились Дні безпеки, лекції та інші заходи з питань запобігання різних видів дитячого травматизму згідно з планами виховної роботи.  На кожному поверсі розташований план евакуації на випадок пожежі або інших стихійних лих. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі у 2022/2023 навчальному році знаходився під щоденним контролем адміністрації школи.

       У класних журналах 1-11-х класів були відведені окремі сторінки для бесід із правил дорожнього руху, правил протипожежної безпеки, з профілактики отруєння, правил безпеки при користуванні газом, правил безпеки з користування електроприладами, правил безпеки з вибуховонебезпечними предметами, правил безпеки на воді та інші виховні заходи з попередження усіх видів дитячого травматизму.

       Учителями проводилися інструктажі з безпеки життєдіяльності, що зафіксовано в окремих журналах на уроках фізичної культури, трудового навчання, фізики, хімії, інформатики, біології; бесіди з попередження усіх видів дитячого травматизму перед виходом на осінні, зимові та літні канікули.

        У 2023/2024 навчальному році педагогічному колективу необхідно продовжити систематичну роз’яснювальну роботу з питань попередження дитячого травматизму та контроль за поведінкою учнів на перервах.

        Протягом 2022-2023 навчального року системно здійснювався контроль за виконанням вимог щодо безпеки життєдіяльності учнів, дотримання правил дорожнього руху, технічної безпеки, протипожежної безпеки під час освітнього процесу та в позаурочний час. Педагогічні працівники в роботі з дітьми дотримувалися вимог законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», комплексних заходів по школі щодо збереження життя та здоров’я учнів, запобігання травматизму серед учнів. Класні керівники вчасно проводили інструктажі з ТБ, заходи в рамках тематичних тижнів з безпеки життєдіяльності, щотижневі бесіди про збереження життя та здоров’я, про що робили записи встановленої форми в журналах з ТБ, планах класних керівників, класних журналах.

     Питання безпеки життєдіяльності учнів під час освітнього процесу та в побуті обговорювалися на нарадах при директору, на класних батьківських зборах.

     Проведена соціальна паспортизація класів, школи. Складені й опрацьовані списки дітей пільгових категорій. Для вивчення професійних нахилів і можливостей проведено тестування учнів 7-9-х класів з метою надання допомоги у їх професійному самовизначенні. Проводилася зустріч учнів 9-х та 11-х класів з представниками  вузів для орієнтування у виборі професії за сучасних умов.

      Класні керівники та вчителі постійно тримають під контролем своїх учнів. На кожному поверсі є чергові вчителі, класні керівники  супроводжують дітей у їдальню й знаходяться там разом із ними. Володіють інформацією про місце знаходження дітей в позаурочний час, залучають до гурткової роботи, в разі потреби проводять індивідуальні бесіди з батьками та дітьми.

       Головні завдання підготовки у сфері цивільного захисту школи у 2022/2023 навчальному році в основному виконані. У навчальному закладі були затверджені плани основних заходів підготовки цивільного захисту, уточнені Плани дій у режимах надзвичайної ситуації, надзвичайного стану. Основні зусилля у розв‘язанні питань ЦЗ спрямовувалися на організацію навчання учнів  та постійного складу навчальних закладів згідно з чинними програмами ЦЗ, навчання їх правилам поведінки та основним способам захисту від наслідків надзвичайних ситуацій, прийомам надання першої допомоги тощо. Підготовка з цивільного захисту учнів школи проводилася під час вивчення курсів  «Основ здоров‘я» у 4-9-х класах; предмету – Захист України у 10-11-х класах.

        Важливим аспектом збереження здоров’я учнів є створення умов для раціонального збалансованого харчування дітей протягом часу перебування у закладі. Організація харчування учнів закладу регламентується законами України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах» (зі змінами та доповненнями, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України), іншими нормативними документами. У зв’язку з воєнним станом здійснювалося часткове харчування учнів 1-4 класів.

      Щоденний контроль за організацією харчування здійснюється медичною сестрою, класними керівниками.  

      

 РОЗДІЛ ІІ. СИСТЕМА ОЦІНЮВАННЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ

 

    На кінець 2022-2023 навчального року у початкових класах закладу освіти навчалося 137 учнів,  у 5-9 класах –230 учнів, у 10-11 класах – 79 учнів. Мова навчання та виховання учнів – українська.

    Учні 1-5-х  класів працюють за програмою НУШ. здійснюється відповідно до філогічного, художньо-естетичного, технологічного та фізико-математичного профілів.

Одним із шляхів поліпшення якості освіти, виховання особистості, здатної до самореалізації, професійного зростання й мобільності в умовах сучасного суспільства є допрофільне навчання у середній та вивчення профільних предметів в старшій школі. У  10-11 класах  також вивчаються вибірково-обов’язкові предмети технології та інформатика.

           Адміністрацією закладу було проведено аналіз досягнень учнів 1-4, 5-11-х класів за 2022/2023 навчальний рік.

За підсумками аналізу із 446  учнів 1-11 класів:

·         учнів 1-4  класів  оцінені вербально й оформлені свідоцтва досягнень;

·         6 учнів мають свідоцтво про базову середню освіту з відзнакою;

·         3 учні закінчили школу із золотою медаллю «За високі досягнення в навчанні»;

·         2  учні нагороджені Похвальними листами «За високі досягнення у навчанні»;

·         неатестованих учнів немає.

       Результати  річного  оцінювання  знань  здобувачів освіти освітнього закладу   наведено  в  таблиці:

 

 

Клас

Кількість учнів

Рівень навчальних досягнень

Примітка

Початковий

Середній

Достатній

Високий

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

К-сть учнів

%

5-А

26

0

0

0

0

14

53,8

12

46,2

5-Б

27

0

0

0

0

22

81,5

5

18,5

6-А

20

0

0

5

25

8

40

7

35

6-Б

18

0

0

6

33,3

12

66,7

0

0

7-А

29

0

0

14

48,3

8

27,6

7

24,1

7-Б

19

0

0

9

47,4

7

36,8

3

15,8

8-А

23

0

0

10

43,5

11

47,8

2

8,7

8-Б

27

0

0

19

70,4

7

25,9

1

3,7

9-А

21

0

0

12

57,1

6

28,6

3

14,3

9-Б

20

0

0

5

25

12

60

3

15

10

22

0

0

9

40,9

9

40,9

4

18,2

10-Б

19

0

0

8

42,1

6

31,6

5

26,3

11-А

21

0

0

7

33,3

10

47,7

4

19

11

17

0

0

3

17,6

11

64,8

3

17,6

Всього

309

0

0

107

34,6

143

46,3

59

19,1

          

          Проаналізувавши стан успішності учнів окремо по класах, робимо висновок, що в кожному класі є резерв учнів, які б могли досягти свого основного рівня.

143 учні навчається на середньому рівні. Цей показник викликає занепокоєння в адміністрації та педагогічних працівників закладу. Дане питання розглядалося на нараді при директору й на засіданнях ПСПП, з’ясовувалися причини слабкої успішності учнів. Серед них були названі такі:

·         відсутня система роботи із слабо встигаючими учнями й учнями, які пропускають заняття через хворобу,

·         недостатній зв’язок учителів із батьками.

      У 2022-2023 н.р. в школі за індивідуальною формою навчавя 1 учень, за домашньою формою –  52 учні. 

       Середня наповнюваність класів у 2022-2023 навчальному році становить 20 учнів.

        Аналіз причин руху учнів свідчить, що вони зумовлені зміною місця проживання родини або пов’язані з переїздами, спричиненими військовою агресією.

Робота з обдарованою молоддю

         У 2022-2023 н. р. значна увага приділялася роботі з обдарованими  дітьми. Ефективною формою роботи для реалізації, утвердження своїх здібностей є олімпіади та конкурси.

Результативність участі учнів гімназії в обласних та Всеукраїнських конкурсів

 

П.І.Б. учня

 

Клас

Назва конкурсу

місце

учитель

1.

Верменич Анжела Станіславівна

11

ІІ етап конкурсу-захисту робіт у МАН

ІІІ

Оністрат О.В.

2.

Півень Катерина Володимирівна

11

ІІ етап конкурсу-захисту робіт у МАН

ІІ

Оністрат О.В.

3.

Півень Катерина Володимирівна

11

Обласний етап літературного конкурсу ім.. Т.Шевченка

ІІІ

Верменич Н.Ю.

4.

Костів Юрій Іванович

9

Всеукраїнський колоквіум «Космос. Людина. Духовність»

ІІ

Поплюйко С.П.

5

Костів Юрій Іванович

9

Обласний конкурс юних техніків

ІІІ

Поплюйко С.П.

6

Тонкошкур Артем Володимирович

7

Обласний конкурс юних техніків

ІІІ

Поплюйко С.П.

7

Різніченко Єлизавета Сергіївна

10

Обласна інтернет-олімпіада з   математики (ПОЦНТТУМ)

І

Михайлик Н.О.

8

Білик Костянтин Олегович

10

Обласна інтернет-олімпіада з   математики (ПОЦНТТУМ)

І

Михайлик Н.О.

9

Головко Анна Андріївна

10

Обласна інтернет-олімпіада з   математики (ПОЦНТТУМ)

ІІ

Михайлик Н.О.

10

Столяренко Маргарита Ігорівна

10

Обласна інтернет-олімпіада з   математики (ПОЦНТТУМ)

ІІІ

Михайлик Н.О.

11

Садова Анна Ігорівна

9

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з правознавства («На урок)

ІІ

Стадніченко О.М.

12

Миколенко Богдана Андріївна

9

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з правознавства  («На урок»)

ІІІ

Стадніченко О.М.

13

Орловська Софія Вікторівна

5

Всеукраїнський конкурс «Основи кібернетики». Інформатика

ІІІ

Войтенко І.В.

14

Слюсаренко Жасмін Геннадіївна

10

XV Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок». Біологія

ІІ

Войтенко І.В.

15

Різніченко Єлизавета Сергіївна

10

XV Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок». Біологія

ІІІ

Войтенко І.В.

16

Азарова Катерина Романівна

10

XV Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок». Біологія

ІІІ

Войтенко І.В.

17

Головко Анна Андріївна

10

XV Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок». Біологія

ІІІ

Войтенко І.В.

18

Бондарчук Анастасія Олегівна

10

XV Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок». Біологія

ІІІ

Войтенко І.В.

19

Садовська Вероніка Станіславівна

8

XV Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок». Біологія

ІІ

Войтенко І.В.

20

Остроушко Роман Олександрович

6

XV Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок». Біологія

ІІІ

Войтенко І.В.

21

Мороз Поліна Сергіївна

6

XV Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок». Біологія

ІІІ

Войтенко І.В.

22

Манжос Анастасія Віталіївна

5

XV Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок». Інформатика

І

Войтенко І.В.

23

Матвієнко Ілля Андрійович

5

XV Всеукраїнська інтернет-олімпіада «На Урок». Інформатика

ІІІ

Войтенко І.В.

24

Пономаренко Софія Сергіївна

6

Всеукраїнський конкурс «Ластівка міська — птах року 2022» (кращий малюнок і креативність сприйняття орнітофауни)

ІІ

Войтенко І.В.

25

Болобан Марія Олександрівна

8

Всеукраїнський конкурс «Ластівка міська — птах року 2022» (кращий літературний твір)

ІІІ

Войтенко І.В.

26

Савченко Надія Вікторівна, Пономаренко Софія Сергіївна, Комендатенко Вікторія Євгеніївна, Скороход Вікторія Вадимівна

6, 8 кл.

Всеукраїнський конкурс «Ластівка міська — птах року 2022» (виготовлення інформаційних та

агітаційних листівок)

І

Войтенко І.В.

27

Болобан Марія Олександрівна

8

Обласний конкурс «Здорове життя – успіх буття», Полтавська МАН

І

Войтенко І.В.

28

Ватуля Павло Павлович

10

Обласний етап Всеукраїнської акції «Годівничка-2023»

ІІІ

Литоченко А.М.

29.

Ансамбль «Нотки»

5-8 кл.

Міжнародний конкурс «Зореграй» Болгарія

ІІ

Стасенко Н.О.

30.

Черепаха Денис Ігорович

6

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з мистецтва («На урок)

ІІІ

Стасенко Н.О.

31.

Сіріченко Ксенія Валеріївна

2

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з мистецтва («На урок)

ІІ

Стасенко Н.О.

32.

Курило Ілона Миколаївна

5

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з мистецтва («На урок)

ІІ

Стасенко Н.О.

33.

Тонкошкур Артем Володимирович

7

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з мистецтва («На урок)

І

Стасенко Н.О.

34.

Краплина Дарія Іванівна

7

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з мистецтва («На урок)

І

Стасенко Н.О.

35.

Голобородько Максим Володимирович

7

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з мистецтва («На урок)

І

Стасенко Н.О.

36.

Гемба Вероніка Олександрівна

3

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з мистецтва («На урок)

І

Стасенко Н.О.

37.

Сіріченко Інна Валеріївна

7

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з мистецтва («На урок)

І

Стасенко Н.О.

38.

Курило Ілона Миколаївна

5

Всеукраїнський етап конкурсу «Знай і люби свій край»

І

Курило І.М.

39.

Різніченко Єлизавета Сергіївна

10

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з історії

І

Боровська Л.О.

40.

Слюсаренко Жасмін Геннадіївна

10

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з історії

І

Боровська Л.О.

41.

Сіріченко Інна Валеріївна

7

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з історії

ІІІ

Боровська Л.О.

42.

Різніченко Єлизавета Сергіївна

10

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з географії

ІІ

Боровська Л.О.

43.

Слюсаренко Жасмін Геннадіївна

10

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з географії

ІІ

Боровська Л.О.

44.

Кулікова Анастасія Костянтинівна

10

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з географії

ІІІ

Боровська Л.О.

45.

Шушарова Тетяна Олександрівна

9

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з історії

ІІ

Ковалевська Л.В.

46.

Садова Анна Ігорівна

9

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з історії

ІІ

Ковалевська Л.В.

47.

Чайка Вікторія Володимирівна

9

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з історії

ІІ

Ковалевська Л.В.

48.

Столпакова Олександра Юріївна

9

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з історії

ІІ

Ковалевська Л.В.

49.

Миколенко Богдана Андріївна

9

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з історії

ІІ

Ковалевська Л.В.

50.

Бондарчук Анастасія Олегівна

10

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з історії

ІІ

Ковалевська Л.В.

51.

Пилипенко Неоніла Володимирівна

9

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з історії

ІІІ

Ковалевська Л.В.

52.

Черкасова Аліса Романівна

6

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з історії

ІІІ

Бугай Т.В.

53.

Черкасова Аліса Романівна

6

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з географії

ІІ

Бугай Т.В.

54.

Калашник Ліза Владиславівна

6

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з географії

ІІ

Бугай Т.В.

55.

Головня Варвара Олегівна

6

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з географії

ІІ

Бугай Т.В.

56.

Тонкошкур Артем Володимирович

7

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з географії

І

Бугай Т.В.

57.

Краплина Дарія Іванівна

7

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з географії

ІІ

Бугай Т.В.

58.

Голобородько Ярослав Володимирович

11

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з географії

ІІ

Бугай Т.В.

59.

Садовська Вероніка Станіславівна

8

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з географії

ІІІ

Бугай Т.В.

60.

Скороход Вікторія Вадимівна

8

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з географії

ІІІ

Бугай Т.В.

61.

Коробка Кирило Дмитрович

2

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

ІІ

Коробка І.О.

62.

Сіріченко Ксенія Валеріївна

2

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

ІІ

Коробка І.О.

63.

Лянна Іванна Василівна

5

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

ІІ

Коробка І.О.

64.

Тонкошкур Анна Сергіївна

5

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

ІІ

Коробка І.О.

65.

Матвієнко Ілля Андрійович

5

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

І

Коробка І.О.

66.

Жадан Артем Юрійович

5

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

І

Коробка І.О.

67.

Грінденко Анастасія Анатоліївна

5

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

І

Коробка І.О.

68.

Калашник Ліза Владиславівна

6

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

ІІ

Коробка І.О.

69.

Черкасова Аліса Романівна

6

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

ІІ

Коробка І.О.

70.

Верменич Анжела Станіславівна

11

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

ІІ

Коробка І.О.

71.

Курило Вадим Миколайович

11

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

ІІ

Коробка І.О.

72.

Півень Катерина Володимирівна

11

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

І

Коробка І.О.

73.

Романенко Єсенія Олександрівна

11

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

І

Коробка І.О.

74.

Голобородько Ярослав Володимирович

11

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

І

Коробка І.О.

75.

Різніченко Антон Ігорович

11

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

ІІ

Коробка І.О.

76.

Цикало Дар’я Володимирівна

11

Всеукраїнська інтернет-олімпіада з математики

ІІ

Коробка І.О.

77.

Донець Дар’я Юріївна, Кулікова Анастасія Костянтинівна

10

Гімназіада. Обласний етап з баскетболу

ІІ

Білявськький В.В.

Дорошенко С.В.

78.

Кулікова Анастасія, Курило Вадим Миколайович, Садова Анна Ігорівна

10,11, 9

Гімназіада. Обласний етап з бадмінтону

ІІІ

Білявськький В.В.

Дорошенко С.В.

79.

Костів Юрій Іванович

9

І Всеукраїнська конференція, присвячена Міжнародному дню числа П

Сертифікат

Кононенко А.М.

80.

Краплина Дарія Іванівна

7

Обласний тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв  «Край, в якому я живу»

Грамота

Іванова Т.О.

81.

Котов Тимур Олександрович

2

Міжнародний конкурс КЕНГУРУ

І

Коновалова Т.О.

82.

Садовська Вероніка Станіславівна

8

Міжнародний конкурс КЕНГУРУ

І

Кононенко А.М.

83.

Тонкошкур Артем Володимирович

7

Міжнародний конкурс КЕНГУРУ

ІІ

Кононенко А.М.

84.

Бурбига Іван Валерійович

7

Міжнародний конкурс КЕНГУРУ

ІІ

Кононенко А.М.

85.

Тичук Михайло Костянтинович

7

Міжнародний конкурс КЕНГУРУ

ІІ

Кононенко А.М.

86.

Матвієнко Дмитро Андрійович

9

Міжнародний конкурс КЕНГУРУ

ІІ

Кононенко А.М.

87.

Вертій Анастасія Миколаївна

7

Міжнародний конкурс КЕНГУРУ

ІІ

Іваненко В.О.

87.

Столяренко Маргарита Ігорівна

10

Міжнародний конкурс КЕНГУРУ

І

Михайлик Н.О.

88.

Михайлик Вікторія Сергіївна

10

Міжнародний конкурс КЕНГУРУ

ІІ

Михайлик Н.О.

89.

Білик Костянтин Олегович

10

Міжнародний конкурс КЕНГУРУ

ІІ

Михайлик Н.О.

90.

Коновалов Нікіта

6

Міжнародний конкурс КЕНГУРУ

ІІ

Коробка І.О.

91.

Велько Анастасія

10

Конкурс художньої самодіяльності «Веселка» (виразне читання)

ІІ

Власенко В.В.

 

 

РОЗДІЛ ІІІ. ОЦІНКА  ДІЯЛЬНОСТІ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ

 

          Кадрова політика закладу спрямована на забезпечення закладу освіти кваліфікованими педагогічними та іншими працівниками. Протягом 2022-2023 н. р. заклад освіти був забезпечений кадрами на 100% (34 учителі працювали в 5-11 класах, 8 у 1-4 класах, 1 вихователь ГПД, практичний психолог, педагог-організатор, соціальний педагог, бібліотекар, 3 асистенти вчителя, логопед, 7 сумісників).         

Рівень педагогічної майстерності

«Спеціаліст вищої категорії» – 34 (63%)

«Спеціаліст І категорії» – 9 (16,7%)

«Спеціаліст ІІ категорії» – 4 (7,4 %)

«Спеціаліст» – 4 (7,4 % )

«10-11 тарифний розряд» - 3 (5,5 %)

«Старший учитель» – 22 (40,7 %)

«Учитель-методист» – 7 (13 %)          

     Адміністрація навчального закладу сприяє підвищенню кваліфікації педагогічних працівників, розроблений перспективний план підвищення кваліфікації та план підвищення кваліфікації на рік. Планові курси педагогічні працівники проходять на базі ПАНО, на платформах Освіторія, «Всеосвіта», «На урок», «Прометеус», «Едера» тощо проходять курси, беруть участь у семінарах та конференціях, розміщують власні методичні матеріали, створюють тести для перевірки рівня навчальних досягнень учнів.

            Як директор, у роботі з працівниками дотримуються партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у школі залишається мінімум агресивності, наявне творче вирішення справ; переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу насамперед особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей.

        Протягом 2022-2023 навчального року педагогічні працівники закладу працювали над загальношкільною науково-методичною проблемою у педагогічних спільнотах педагогічних працівників. Аналіз роботи ПСПП засвідчує, що основну увагу вчителі приділяли підвищенню фахової майстерності, розвитку власної творчої особистості, спільному вирішенню завдань, поставлених спільнотами щодо втілення сучасних інновацій та педагогічних технологій, сприяли творчому підходу до реалізації ідей програм з кожного предмета на забезпечення, засвоєння й використання найбільш раціональних методів і прийомів навчання та виховання школярів. На засіданнях ПСПП розглядалися зокрема такі питання:

·         виконання Державних стандартів освіти;

·         вивчення й реалізація основних положень нормативних і директивних документів про освіту;

·         опрацювання методичних рекомендацій щодо вивчення базових дисциплін у 2022-2023 навчальному році;

·         методика організації та проведення сучасного уроку;

·         використання інтерактивних технологій як засіб підвищення ефективності уроку;

·         формування предметних компетентностей в учнів;

·         робота з творчо обдарованою молоддю, залучення до участі в різноманітних конкурсах, олімпіадах, робота в Малій академії наук;

·         вивчення передового педагогічного досвіду вчителів району, області.

          Науково-методична рада закладу забезпечувала планування, керівництво та аналіз методичної роботи протягом року. Майстерність учителів здійснювалася через постійне самовдосконалення, вивчення передового досвіду вчителів України та своїх колег шляхом самоосвіти та через участь у семінарах, виконанні особистих творчих планів. Традиційним у закладі освіти залишилося проведення предметних тижнів.

            Питання методичної роботи з педагогічними кадрами, удосконалення професійної майстерності були предметом обговорення на засіданнях педагогічних рад, адміністративних нарад, нарад при директорі.

Аналіз підсумків навчального року дає підстави зробити висновки, що в організації методичної роботи багато невирішених проблем, суттєвих недоліків:

•        недостатньо налагоджене взаємовідвідування уроків учителями;

•        кожна ПСПП автономна у своїй роботі й практично не пов’язана з роботою інших об’єднань;

•        недостатня роль голів спільнот в організації цілеспрямованої роботи зі здібними учнями з підготовки шкільних команд до участі в учнівських олімпіадах, конкурсах різних рівнів;

•        педагоги залишаються інертними до публікацій методичних розробок у фахових виданнях;

•        голови ПСПП недостатню увагу приділяють оформленню протоколів засідань, які часто містять схематичний характер;

•        потребує покращення робота по залученню вчителів до участі у конкурсі «Учитель року».

    Виховна робота

        В основу організації системи виховної роботи навчального закладу покладено Програму «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів», Концепцію національно-патріотичного виховання учнівської молоді, взаємодію МАН, мережі гуртків, факультативів, спортивних секцій, музичної школи, учнівського самоврядування. З метою виховання самосвідомості майбутнього громадянина України та забезпечення повноцінного розвитку школяра, розумового, естетичного, фізичного виховання у закладі освіти проводилася позакласна робота. Гуртків працювало всього 3: фотогурток, студія мистецтв та «Юні дослідники Дніпра». Гуртківці є активними учасниками всіх шкільних та позашкільних заходів, беруть участь у конкурсах.

        Учні гімназії беруть активну участь у національно-патріотичній грі «Сокіл» (Джура), посіли ІІ місце на І етапі, були учасниками обласного туру та гри «Петлюрівський вишкіл» (керівники рою Стадніченко О.Г. та Оністрат О.С.).

        Є переможці  І та ІІ етапів з волейболу та бадмінтону, футболу, шахів та шашок (керівники Білявський В.В. та Дорошенко С.В.). Досягнення учнів школи постійно висвітлюються на веб-сайті навчального закладу та в соціальних мережах.

Протягом 2022/2023  навчального року було  проведено різноманітні заходи.

        І семестр пройшов у дистанційному форматі, але учні разом із своїми учителями готували різні заходи: до Дня учителя, Дня українського козацтва, Дня української писемності та моіи, по правилам дорожнього руху, до Дня українського добровольця, вшанування памяті небесної сотні, до Дня захисників і захисниць України, до Дня гідності та свободи, 8 Березня, вшанування пам’яті О.Білаша, Т.Шевченка, огляду художньої самодіяльності та ін. (учителі Верменич Н.Ю., Коробка І.О., Бугай Т.В., Лотиш І.В., Курило  І.М., Соколовська О.Г., Торкут Т.І., Войтенко І.О., Нижник Г.Л., Костів М.М., Боровська Л.О., Власенко В.В., Лаворько М.В., Гармаш Н.В., Стасенко Н.О., Литовченко А.М., Курило М.О., Оністрат О.В., Чілінгарян Г.Л.).

      Ковалевська Л.В., Іванова Т.О., Литовченко А.М., Курило М.О. проводили екскурсії в музеї при гімназії.

      Проводилися тематичні заходи до Дня пам’яті героїв Крут, ліквідаторів  аварії на Чорнобильській АЕС, до Дня пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, у ході акції «16 днів проти насильства», до Дня вишиванки

      Уся робота колективу закладу спрямована на виховання шанобливого ставлення до державних святинь, української мови і культури, історії. З цією метою налагоджено використання державної символіки України, проведено ряд виховних заходів, що сприяли формуванню почуття патріотизму в школярів. Національне виховання є важливою складовою виховного процесу в школі.

        Важливим аргументом самоорганізації дитини є учнівське самоврядування, яке направляє до пошуку шляхів, оцінок, позицій життєвої активності. Виходячи з таких позицій, у школі створено демократичну модель учнівського самоврядування. Роботу учнівського самоврядування координує педагог-організатор. Представники учнівського самоврядування були активними учасниками всіх загальношкільних заходів. На жаль, робота учнівського самоврядування організована недостатньо, однією із причин цього стало дистанційне навчання. Одним із завдань виховного процесу в школі на наступний навчальний рік є налагодження дієвої роботи учнівського самоврядування старшокласників.

        Виходячи із вище сказаного, вважати виховну роботу у 2022-2023 навчальному році такою, що відповідає плану та реалізації концепції національної школи в педагогічному процесі.

 

РОЗДІЛ ІV. УПРАВЛІНСЬКІ ПРОЦЕСИ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

 

         Як керівник закладу освіти розумію, що якість освітньої діяльності неможлива без розуміння шляхів розвитку закладу освіти. Цілі розвитку та основні кроки задля їх досягнення формулюються у Стратегії розвитку, що містить визначення цінностей, які сповідує заклад. Під час розроблення Стратегії розвитку та річного плану роботи закладу ми намагалися врахувати всі аспекти діяльності навчального закладу.

        Протягом 2022-2023 н. р. заклад освіти працював за освітньою програмою (погоджено педагогічною радою, протокол №1 від 31.08.2022 року), складеною відповідно до Типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів, яка враховувала профільність навчання, побажання учнів та батьків та включала цікаві курси за вибором.

         Освітня програма для 1-4 класу розроблена відповідно до Закону України «Про освіту», Державного стандарту початкової освіти на основі типової освітньої програми для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, розробленої під керівництвом Шияна.

         Освітня програма ІІ ступеня (базова середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» на основі типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405.

         Освітня програма  ІІІ ступеня (профільна середня освіта) розроблена на виконання Закону України «Про освіту» та постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти» на основі типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 408.

          Реалізація інваріантної та варіативної складових навчального плану здійснювалась за  програмами, затвердженими Міністерством освіти і науки України. Варіативна частина робочого навчального плану. була спланована на врахування побажання учнів, запитів батьків, кадрове та навчально-методичне забезпечення. Години варіативної складової використані для поглибленого та допрофільного навчання, курсів за вибором, факультативів з метою надання якісної освіти.

         Варіативна складова навчального  плану в 1-4 класах використовувалася на   надання індивідуальних консультацій з предметів. Варіативна складова навчальних планів школи ІІ-ІІІ ступенів використовується на факультативні заняття, курси ха вибором для запровадження допрофільної підготовки.

        У 2022-2023 навчальному році навчальний заклад працював за річним планом, затвердженим за засіданні педагогічної ради № 1 від 31.08.2022 року, що включав розділи із управлінської діяльності, навчально-виховної, навчально-методичної та виховної робіт, контрольно-аналітичну та фінансово-господарську діяльність закладу.

        Нині адміністрація навчального закладу працює над розробленням річного плану роботи школи на 2023-2024 навчальний рік відповідно до Стратегії розвитку та освітньої програми, є основним робочим документом для організації повсякденної діяльності закладу освіти впродовж навчального року та передбачає реалізацію чотирьох основних напрямків роботи внутрішньої системи забезпечення якості освіти, а саме щодо освітнього середовища, системи оцінювання освітньої діяльності учнів, системи педагогічної та управлінської діяльностей. Стратегія розвитку закладу має реалізовуватися через систему планування.

         Для здійснення самооцінювання якості освітньої діяльності у закладі освіти розроблена внутрішня система забезпечення якості освіти, що включає критерії, правила і процедури оцінювання педагогічної діяльності педагогічних працівників та здобувачів освіти, управлінської діяльності керівних працівників закладу освіти, систему та механізм забезпечення академічної доброчесності, інклюзивного навчання тощо. Проте повинна визнати, що моніторинг освітньої діяльності протягом 2022-2023 року здійснювався лише частково, що певною мірою пов’язано із дистанційним навчанням. Цього навчального року адміністрацією навчального закладу здійснювалося вивчення системи роботи лише вчителів, що атестувалися, протягом навчального року вивчався стан ведення класних журналів, здійснювалася перевірка викладання географії, математики. На основі перевірки складені аналітичні довідки.

        Особливу увагу, як керівник, хочу звернути на фінансове та матеріально-технічне забезпечення закладу. Адміністрація школи разом із педагогічним колективом, батьківською громадськістю, постійно працюють над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Проте у зв’язку з воєнним станом у країні не було зроблено капітальний ремонт покрівлі, призупинене облаштування ресурсної кімнати.    У період літніх канікул  у закладі плануються наступні роботи з підготовки до нового навчального року:

·         Пофарбувати сходові марші.

·         Планується косметичний ремонт класних кімнат.

Було отримано ноутбук для психолога, 1 планшет та 1 хромбук для учнів та 2 хромбуки для вчителів; прилади та матеріали для навчання та використання у сховищі від Unicef.

       Протягом 2022-2023 навчального року відділом освіти здійснено часткову заміну ламп та електропроводки. За бюджетні, спонсорські та кошти від Unicef, виділені для гімназії як опорного закладу освіти, облаштоване  протирадіаційне укриття, значну частину робіт у якому виконали працівники гімназії. На сьогодні залишається багато нагальних проблем, які необхідно вирішити, зокрема створення кабінету безпеки.

          Однією з важливих складових управлінського процесу є безумовне виконання вимог статті 30 Закону України «Про освіту», яка визначає перелік обов’язкової інформації, яку заклад має оприлюднювати. У нашому навчальному закладі створений та активно функціонує офіційний сайт, є відкритий доступ до публічної інформації. Сайт закладу постійно оновлюється, висвітлює події, які відбуваються у житті школи, є одним із інструментів організації дистанційного навчання. Шкільне життя навчального закладу висвітлюється також на офіційній Facebook-сторінці закладу, що є більш популярною серед учнів та батьків.

         Висловлюю щиру подяку за співпрацю: учням –за бажання вчитися, учителямза творчість, за любов до своєї професії; батькам  за допомогу, розуміння, підтримку і сподіваюся на подальшу плідну співпрацю; технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи. Я вірю в наш навчальний заклад, захоплююся його талановитими особистостями: учнями, вчителями, випускниками, які примножують справу нашого закладу освіти.

          Цей навчальний рік для нашої шкільної родини, як і для всієї країни, став особливо тяжким. Війна внесла свої корективи в життя кожного українця. Хочу висловити слова подяки всім, хто з перших днів війни наближає перемогу своєю волонтерською діяльністю, усім, хто допомагав і допомагає збирати та перевадати на лінію фронту продукти харчування та речі першої необхідності, виготовляв окопні свічки,  підготував і провів благодійний концерт, під час якого на потреби ЗСУ було зібрано майже 34 тисячі гривень…  Кожен із нас наближає день перемоги. І він настане. Віримо у вільний завтрашній день, віримо в перемогу, віримо в майбутнє незалежної європейської України! Слава Україні!



Звіт директора Градизької гімназії імені Героя України Олександра Білаша

перед педагогічним колективом та громадськістю про свою діяльність

у 2021 – 2022 навчальному році

 

   Шановні колеги, батьки, учні! На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 № 178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність у 2021 – 2022 навчальному році. Протягом звітного періоду я, як директор школи, керувалася посадовими обов’язками, основними нормативно-правовими документами, які регламентують роботу навчального закладу: Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про основні засади мовної політики в Україні», Статутом школи та чинними нормативно-правовими документами в галузі освіти.

 Відповідно до Законів України «Про освіту» (стаття 41) та «Про повну загальну середню освіту» (стаття 42), керуючись рекомендаціями з побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти в закладі, з метою постійного підвищення якості освітньої діяльності, забезпечення відкритої прозорої і зрозумілої для здобувачів освіти системи оцінювання їх навчальних досягнень, систематичного відстежування та коригування результатів навчання кожного здобувача, спрямованості системи оцінювання на формування в учнів відповідальності за результати свого навчання, здатності до самооцінювання, використання системного підходу до здійснення моніторингу на всіх етапах освітнього процесу, у 2021-2022 н.р. було проведене комплексне вивчення й самооцінювання якості освітньої діяльності за напрямом «Система оцінювання здобувачів освіти». На засіданні педагогічної ради від 03.06.2022 року було прийнято звіт про результати самооцінювання освітніх і управлінських процесів за напрямом «Система оцінювання навчальної діяльності учнів» та визначення шляхів удосконалення освітньої діяльності в процесі розбудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти». Визначено слабкі й сильні строни й  вирішено:

- спрямувати роботу педагогічної ради школи на реалізацію компетентнішого підходу в освітньому процесі, формування наскрізних умінь і навичок та ключових компетентностей здобувачів освіти, впровадження кращого педагогічного досвіду та інновацій педагогічних працівників, використання особистісно-орієнтованого підходу до роботи з учнями, формування і реалізації індивідуальних освітніх траєкторій здобувачів освіти.

- За підсумками проведення самооцінювання закладу освіти, розглянути на засіданнях професійних спільнот педагогічних працівників питання щодо удосконалення системи оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти з впровадженням елементів формувального оцінювання, формуванням позитивної мотивації та відповідального ставлення до навчання, оволодіння навиками самооцінювання та взаємооцінювання здобувачами освіти.

   - Організувати проведення навчально-методичних заходів з обговоренням проблемних питань впровадження педагогічними працівниками в освітній процес елементів формувального оцінювання на базовому середньому та профільному рівнях навчання на компетентнісних засадах, дотриманні педагогіки партнерства, принципів академічної доброчесності та ознайомлювати з ними здобувачів освіти та батьків;

- Запровадити використання електронного щоденника для учнів 1-11 класів та електронного журналу з метою якісного зворотнього зв’язку між усіма учасниками освітнього процесу.

Педагогічним працівникам необхідно систематично інформувати учнів та їхніх батьків про критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, проводити роз’яснювальну роботу з цього питання; оприлюднювати критерії оцінювання навчальних досягнень учнів шляхом розміщення на інформаційних стендах в класних кабінетах. Продовжувати розробляти адаптовані до критеріїв оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, рекомендованих МОН України, критерії оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти відповідно до кожного виду роботи та виду їх діяльності, чітко формулювати зміст завдань, пояснювати специфіку їх виконання, активізувати причинно-наслідкові зв’язки, залучати учнів до розробки критеріїв оцінювання окремих видів робіт та оприлюднювати їх на інформаційних стендах у навчальних кабінетах/приміщеннях тощо, вебсайті школи. Оцінювати діяльність учнів з обґрунтуванням виставлених оцінок та ознайомлювати з ними здобувачів освіти, батьків, робити аналіз допущених помилок, визначати шляхи покращення результатів навчання, заохочення для подальшого навчання; не допускати випадків виставлення оцінок без коментарів. 4.4. Застосовувати інформаційно-комунікаційні технології (онлайн-сервіси та платформи, мобільні додатки для створення опитувань, тестів, інтерактивних вправ тощо), що активізують пізнавальний інтерес учнів. Застосовувати диференційований підхід при складанні завдань, пропонувати більше завдань, на які не можна знайти готової відповіді в інформаційних джерелах; розробляти індивідуальні та творчі завдання для учнів, давати різнорівневі та творчі домашні завдання, які сприяють оволодінню учнями ключовими компетентностями та запобігають списуванню.

Для учнів 5-11 класів більш широко використовувати формувальне оцінювання, що допоможе відстежити та проаналізувати особистісний поступ учнів, частіше використовувати прийоми самооцінювання, взаємооцінювання та чітко формулювати критерії взаємооцінювання.

Учителям початкових та 5-х класів  рекомендувати пройти курс «Оцінювання без знецінювання» на студії онлайн-освіти ed-era.com (онлайн-курс для вчителів про сучасні практики оцінювання). Класним керівникам 1-11 класів запрошувати на батьківські збори вчителів-предметників для ознайомлення специфіки викладання предмета та критеріїв його оцінювання.

Головне завдання школи – надання якісної повної загальної освіти дітям шкільного віку. Досягнення цієї мети забезпечується шляхом формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності. Освітня програма, що реалізується в закладі, спрямована на формування в учнів сучасної наукової картини світу, виховання громадянськості, поваги до прав і свобод людини, до культурних традицій; створення основи для усвідомленого, відповідального вибору та наступного освоєння професійних освітніх програм; формування потреби до самоосвіти, саморозвитку, самоудосконалення тощо. На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів школи, учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів.

       Результати роботи закладу свідчать про те, що у школі працюють професіонали своєї праці, які забезпечують високий рейтинг школи в освітянському просторі громади. Прийняті управлінські рішення логічно сприяли вирішенню та реалізації питань роботи школи, серед яких пріоритетом було і залишається створення комфортних умов навчання для дитини та надання якісної освіти як передумови всебічного розвитку, виховання та самореалізації особистості, готової до свідомого життєвого вибору, самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності, такої, що прагне до самовдосконалення і навчання упродовж життя.

      На кінець навчального року в гімназії навчалося 427 учнів. З них 155 учнів початкової школи, 215 учнів 5-9-х класів та 57 - учнів старшої школи; було відкрито 21 клас: 8 – початкова ланка, 10 – середня ланка, 3 – старша школа. У зв’язку з воєнним станом в Україні в гімназії на кінець навчального року дистанційно навчалися  19 учнів з числа внутрішньо переміщених осіб.

        У минулому навчальному році в школі працювало 57 педагогічних працівників. З них 7 – мають педагогічне звання «учитель-методист», 21 - «старший учитель», 34 мають вищу кваліфікаційну категорію, 11 – першу категорію, 5– другу категорію.

        Усі новації і реформи починаються з початкової школи. Свою діяльність вчителі початкових класів спрямовують на створення творчої атмосфери, модернізації форм та засобів навчання і виховання дітей, а головне – на реалізацію принципу рівноправного діалогу між учителем та учнем. Учні 1-4 класів навчалися відповідно до Концепції НУШ, Державного стандарту початкової освіти за новою освітньою програмою, розробленою під керівництвом Р.Б. Шияна. Новий зміст освіти заснований на формуванні необхідних для успішної самореалізації в суспільстві компетентностей. У класних приміщеннях, де навчались учні 1-4-х класів, є одномісні парти, комп’ютерна техніка, багато дидактичного матеріалу. Для забезпечення дослідницької діяльності дітей, формування самостійності, організації роботи дітей у парах, у малих групах, а також індивідуально, облаштовано навчальні осередки. Є куточки відпочинку, змінні тематичні осередки, зони художньо-творчої діяльності, дитячі класні бібліотечки. Міцні міжпредметні зв'язки сприяють засвоєнню знань, умінь та навичок на високому рівні. Панує доброзичлива атмосфера. Нашим учням комфортно почуватися в сучасному освітньому просторі, вони комунікабельні та надзвичайно активні. Комунікативна, освітня, виховна й розвивальна цілі навчання реалізуються через сучасні засоби, методи та підходи. Як показує практика, учні, які навчаються за програмою НУШ, набувають необхідних навичок роботи з інформацією, аналізу, гнучкого творчого мислення, самоконтролю та самооцінки швидких реакцій. У новому навчальному році почнеться впровадження Державного стандарту базової середньої школи. Учителі гімназії, які працюватимуть у 5-класах НУШ, пройшли загальне та галузеве навчання.

     У гімназії працювало дві ГПД. Усі учні, які відвідували ГПД, дотримувалися режиму роботи, проводилися прогулянки на свіжому повітрі, спортивні години.

     У школі функціонує 3 інклюзивних класи, в яких навчається 3 дітей з особливими освітніми потребами. Головним принципом інклюзивної освіти є створення школи для всіх дітей, де індивідуальні особливості дітей та їх особливі освітні потреби сприймаються як особиста унікальність, а не проблема. За допомогою кваліфікованих педагогічних працівників надається належний супровід та підтримка учням у їх соціальній адаптації, розкритті інтелектуального, фізичного та духовного потенціалів. Завданням нової української школи є створення інклюзивного освітнього середовища – сприятливого середовища для спільного навчання, виховання та розвитку дітей з урахуванням їх потреб та можливостей. Протягом навчального року робота в інклюзивних класах проводилася відповідно до індивідуального плану розвитку дитини. Для учнів інклюзивної форми навчання було складено індивідуальну програму розвитку, розроблено й затверджено навчальний план, де було передбачено години корекційно-розвиткових занять з урахуванням індивідуальних особливостей навчально-пізнавальної діяльності дітей з особливими освітніми потребами. У штатний розпис школи було введено посади асистентів вчителя. Психологічний супровід учнів з особливими освітніми потребами та їх родин здійснювався психологом закладу освіти. Питання адаптації дітей з особливими освітніми потребами, визначення й погодження аспектів навчання, застосування спеціально підібраних методик, оцінювання навчальних досягнень учнів розглядалося на засіданнях педагогічної ради; надавалися особисті рекомендації батькам. Під час карантину та військового стану навчання здійснювалося у дистанційній формі. Учні отримували завдання, рекомендації чи відеоуроки, проводилась індивідуальна робота з дітьми з ООП.

         Одним із головних показників педагогічної майстерності та результативності наполегливої роботи вчителів школи є робота з обдарованими учнями.  У Всеукраїнській інтернет-олімпіаді «На Урок» з географії  Тонкошкур Артем, Садовська Вероніка отримали дипломи ІІ ступеня, Верменич Анжела – ІІІ ступеня, Остроушко Роман диплом ІІ ступеня на олімпіаді з історії та (учитель Бугай Т.В.).  Костів Юрій та Садова Анна посіли І-і місця, а  Краплина Анна ІІІ-є з англійської мови (учитель Костів М.М.); з мистецтва Садовська Вероніка, Халаш Елеонора та Костів Іван отримали дипломи ІІ ступеня, Краплина Дар’я та Сіріченко Інна дипломи І ступеня (учитель Стасенко Н.О.). На Всеукраїнському конкурсі до Дня Гідності та Свободи від проєкту «На урок» Гакман Вікторія отримала  диплом І ступеня,  Верменич Анжела та Грабар Мар’яна  дипломи ІІІ ступеня (уч. Ковалевська Л.В.).

Учні гімназії були активними учасниками просвітницьких конкурсів Sonflover, «КЕНГУРУ», «ГРИНВІЧ» й  отримали відмінні та добрі результати. У Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерного мислення  «Бебрас» Лотиш Андрій отримав відмінний, а Ковалевська Інна, Садова Анна та Стадніченко Поліна добрі результати (уч. Іваненко В.О.).

         Особливістю 2021-2022 навчального року був тривалий карантин та воєнне становище. Дистанційне навчання стало викликом для нас усіх. Складність полягала в неоднаковому технічному забезпеченні та професійних навичках його учасників (батьків, учнів). Для здійснення обміну навчальними матеріалами кожен учитель самостійно обирав форму, методи, технології і засоби організації дистанційного навчання, що відповідають освітній програмі із застосовуванням будь-яких пристроїв та інструментів, зокрема мобільного телефону, а також розміщення навчальних матеріалів на освітніх платформах. Для спілкування в дистанційному навчанні використовувались електронна пошта, форуми, чати, відеоконференції, блоги тощо. Практикувались уроки через Skype. В онлайн режимі у 2021-2022 н. р. проводився і конкурс-захист науково-дослідницьких робіт у МАН. Учениця 10 класу Верменич Анжела посіла ІІІ місце на обласному етапі конкурсу  (керівник Оністрат О.В.). Учитель музичного мистецтва Стасенко Н.О. брала участь у конкурсі педагогічної майстерності «Учитель року»-2022 і посіла І місце на обласному була учасником всеукраїнського етапу.

       Хоча через карантинні обмеження не проводилися олімпіади з базових дисциплін, предметні конкурси, та учні гімназії брали участь у різних заходах. Пріоритетним напрямком виховної роботи в школі є забезпечення національно-патріотичного та духовного розвитку учнів, виховання громадянина-патріота з високим рівнем національної гідності та свідомості, політичної культури та громадянської активності. Так Велько Анастасія нагороджена дипломом II ступеня, Кривчач Віктор та Ватуля Павло дипломами III ступеня на обласному конкурсу читців-гумористів  (учителі Лаворько М.В. та Власенко В.В.).

    На І етапі гімназіади з баскетболу команда дівчат посіла І місце (керівник Білявський В.В.), команда хлопців ІІ місце з волейболу (керівник Дорошенко С.В.).

       На Всеукраїнському конкурсі робіт юних фотоаматорів «Моя Україно!» в номінації «Репортажне фото» за роботу «Український характер» диплом ІІ ступеня отримала Огданська Юлія (кер. Косенко В.М.).

   В обласному конкурсі «Історичне фото із сімейного альбому» в номінації «Портрети 1921-1945 років» в номінації «Навчання і праця» Півень Катерина посіла  ІІ місце (уч. Боровська Л.О.), а Пустовіт Ігор ІІ місце в номінації «Історичні фото до 1921 року»  (уч. Гармаш Н.В.).

    Учениця Ковалевської Л.В. Верменич Анжела нагороджена грамотою за результативну участь у ХІІ обласній краєзнавчій конференції учнівської молоді «Полтавщина – земля моя свята» в секції «культура рідного краю та музейна справа».

       На Всеукраїнському конкурсі дитячого малюнка «Зоологічна галерея». Ватуля Павло посів II місце за роботу «Жовтогруді синички» та III місце за роботу «Барвисті папуги» (уч. Литовченко А.М.).

      За підсумками обласних конкурсів, акцій, проєктів еколого-натуралістичного напряму вихованці гуртка «Юні квітникарі» посіли третє місце (кер. Литовченко А.М.)..  

       У І етапі Всеукраїнського  конкурсу «Новорічна композиція»:

- у номінації «новорічний подарунок»  І місця посіли Бублик Артем, робота «Ельф» та  Ватуля Павло у номінації «новорічна композиція» робота «Зимовий етюд».;  у номінації «сюжетна композиція»  робота  «Незрівнянна Солоха і Чорт» Ватуля  Павло ІІ місце (кер. Литовченко А.М.);

-  Луговий Назар І місце за роботу «Снігуронька» (кер. Дєєва А.П.);

- у номінації «стилізована ялинка» за  роботу «Новорічна топотушка» Садова Анна І місце (кер. Костів М.М.)

     У І етапі Всеукраїнського  конкурсу «Український сувенір»:

- Ніколаєва Яна  І місце за роботу «Український двір» та ІІ місце в обласному етапі та грамота Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді Міністерства освіти і науки України (кер. Курило І.М.)

- Бутко Назар ІІ місце за роботу «Родинний оберіг», Луговий Назар  ІІ місце за роботу «Весела україночка» (кер. Дєєва А.П.).

       І етап Всеукраїнської  виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій  край»:

-         Курило Ілона І місце за роботу «Гей, сідлаймо коня, козаченьку милий,

Гей, ходімо, браття, землю боронить!...» (кер. Курило І.М.);

-         Сіріченко Інна ІІ місце за роботу «Українська селянка».(кер. Сіріченко Л.В.).

-         Різніченко Єлизавета І місце за роботу «Маки символ пам'яті і примирення» (уч. Гармаш Н.В.)

-         Максюта Юлія за роботу «Дама в капелюсі» І місце та ІІ місце за роботу «Квіти», Ковалевська Інна ІІІ місце за роботу «Дівчина-весна» (кер. Манжус Д.М.).

    На обласному заочному конкурсі «Космічні фантазії» Манжос Анастасія посіла ІІ місце (робота «Космічна мрія»); Азарова Катерина ІІ та ІІІ місце в номінаціях «образотворче мистецтво» та «декоративно-прикладне мистецтво»,  Ковалевська Інна, Болобан Марія та  Лянна Іванна  ІІІ-і місця (кер. Манжус Д.М.).

        Упродовж року класними керівниками проводилися бесіди з питань попередження травматизму серед учнів, питання травмування розглянуто на нарадах при директору та на засіданнях педрад. Було проведено тижні безпеки життєдіяльності та безпеки дорожнього руху, бесіди з попередження дитячого травматизму. Здобувачі освіти та працівники закладу обізнані з вимогами охорони праці безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки, правил поведінки в умовах надзвичайних ситуацій і дотримуються їх. Приміщення школи забезпечені первинними засобами пожежогасіння. На першому та другому поверхах розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Обладнано сховище на випадок повітряної небезпеки.

      Навчальні кабінетів початкових класів, фізики, біології, інформатики, спортивні зали обладнані засобами навчання відповідно до вимог законодавства та освітньої програми.

      Щорічно покращується матеріальна база школи. Упродовж 2021-2022 навчального року для гімназії придбано комп’ютерне обладнання, почалося обладнання ресурсної кімнати. Розпочалося виконання проєкту громадського бюджету «Спроможна школа», який у зв’язку з воєнними діями в Україні був призупинений.

      Атестація у 2021/2022 навчальному році здійснювалася за затвердженим планом відповідно до Положення про атестацію. Випадків зниження в атестаційний період кваліфікаційної категорії чи позбавлення педагогічного звання не було. У 2021-2022 навчальному році атестувалося 10 педагогів. Підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «вчитель-методист» Кононенко А.М., учителям Юхно З.В., Бугай Т.В. та Ковалевській Л.В. кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» та педагогічне звання «старший учитель», встановлено вищу кваліфікаційну категорію та педагогічне звання «старший учитель» Дорошенкові С.В. та Кошулько З.А., І категорію Манжус Д.М., ІІ категорію Товстоноженко М.В. та Стадніченко О.М. підтверджено категорію «спеціаліст 11 т. р.» Оністрату О.С.  

      У гімназії створені умови для здорового та якісного харчування: належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні; дотримання санітарно-гігієнічних вимог приміщень для приготування їжі та їдальні; столи, стільці, місця для видачі готових страв є чистими та регулярно миються. Щоб створити у закладі умови для здорового, якісного харчування, адміністрація школи постійно контролює належний матеріально-технічний стан харчоблоку та їдальні, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, засвідчення підписом керівника щоденного меню, щоденний контроль за якістю продуктів, що надходять до їдальні, умовами їх зберігання, дотримання термінів реалізації і технології виготовлення страв. Для реалізації умов здорового харчування в школі організований зручний режим харчування для учнів школи.

      На виконання Законів України «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про загальну середню освіту», з метою вдосконалення роботи з забезпечення соціально-правових гарантій дітей пільгового контингенту, їх захисту, створення необхідних умов для повноцінного та різностороннього їх розвитку в школі проводилася робота щодо створення сприятливих умов для розвитку дитини, налагодження зв`язків і партнерських відносин між сім`єю та школою. Робота зданого напрямку здійснювалася відповідно до річного плану роботи школи, плану виховної роботи, плану роботи психологічної служби з організації соціального захисту дітей пільгових категорій. На початку навчального року було підготовлено банк даних соціально незахищених категорій дітей, який у ході освітнього процесу змінюється та поновлюється в залежності від кількісного складу учнів кожної визначеної категорії. Діти пільгових категорій відвідували гуртки та секції, брали активну участь в житті школи: в шкільних та класних виховних заходах, конкурсах, вікторинах, спортивних змаганнях.

         В умовах воєнного стану колектив гімназії активно долучився до волонтерської діяльності та заходів по благоустрою селища.

         Наше завдання – продовжити незворотні позитивні тенденції розвитку школи. Навіть за чарівної влади й казкового суспільства можна все руйнувати або у найскладніших соціальних умовах збудувати навколо себе світ чистоти й взаєморозуміння. Переконана, що спільними зусиллями наша школа буде набувати нових барв. Інакше не можна – наше надійне майбутнє народжується в якості сьогоднішньої роботи. Висловлюю всім вдячність за творчу й сумлінну працю. Сподіваюся, що набутий досвід вирішення освітніх проблем забезпечить успішну практичну реалізацію завдань і викликів, які стоять перед нашою школою. Бажаю усім вам міцного здоров’я, щастя, благополуччя, творчих здобутків, миру й злагоди в державі.

    

                                                                                     З повагою Алла Салімон






ЗВІТ ДИРЕКТОРА ГРАДИЗЬКОЇ ГІМНАЗІЇ

ІМЕНІ ГЕРОЯ УКРАЇНИ ОЛЕКСАНДРА БІЛАША

за 2020-2021 н. р.

  Ми почали працювати в новій українській школі, головна мета якої – створити такий навчальний заклад, де буде приємно навчатися, який даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. Саме тому наше з вами завдання – створити таку нову школу, до якої приємно ходити учням. У ній прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятися висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами.

Дух  школи, її кращі  традиції  і здобутки  визначають    педагогічні    колективи  і  їх  виховання. Провідною    фігурою  в  реалізації  завдань, безперечно   виступає  вчитель, який   зобов’язаний  втілювати   в  життя  всі  ідеї, забезпечувати  єдність  виховання  і  навчання – основного  принципу  школи. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у навчально-виховному процесі.

 Відразу  ж  хочу   відзначити, що  робота  директора   й  колективу   нероздільні,   і   в  чомусь   директор     направляє  колектив, а  іноді  саме  колектив    змушує   директора   чинити   ті, чи  інші  дії.  Доповідаючи  про  свою   роботу, я весь  час   буду    опиратися    на  роботу  колективу. 

Педагогічний колектив школи в поточному навчальному році проводив послідовну і цілеспрямовану роботу по виконанню завдань, визначених основними законодавчими та нормативними документами освітньої галузі, зокрема пов’язаними з реформою освіти: Законом України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», концептуальними засадами Нової української школи, новим Державним стандартом початкової освіти, власною Концепцією та Програмою розвитку навчального закладу, перспективним та річним планом роботи школи, забезпечував оновлення змісту, форм і методів навчання, вдосконалення освітнього  процесу та його результативність.

Працівники школи – це  команда, яка  злагоджено працює для досягнення успіху. Керівник педагогічної команди школи – директор – забезпечує  кооперацію зусиль учителів та батьків і відповідає за результати колективної роботи. Головним завданням директора є захист прав і інтересів дітей. Головною метою роботи педагогічної родини є досягнення такого рівня розвитку і навченості дитини, який відповідатиме її індивідуальним можливостям.

Основною. метою діяльності, як керівника, у 2020/2021 навчальному році вважаю:

·                   Створення умов для навчання учнів школи, забезпечення реалізації прав громадян на здобуття початкової, базової та повної загальної середньої освіти в умовах школи І-ІІІ ступенів;

·                   Удосконалення педагогічної системи школи відповідно до запитів батьків та учнів;

·                   Забезпечення функціонування та розвитку школи, підвищення якості освіти та ефективності виховання і розвитку учнів.

Враховуючи вимоги сьогодення, педагогічна діяльність школи спрямована на всебічний розвиток дитини, формування ключових та предметних компетентностей учнів,  утвердження загальнолюдських цінностей, розкриття потенційних можливостей і здібностей учнів.

          Уся робота Градизької гімназії імені Героя України  Олександра Білаша у 2020-2021 н. р. була спрямована на реалізацію науково-методичної проблеми: «Використання сучасних освітніх технологій у навчально-виховному процесі як необхідна передумова творчого росту учителя і розвитку здібностей учнів» для подальшого вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, активізації їх творчого потенціалу, підвищення рівня науково-методичної роботи гімназії та загального розвитку гімназистів.

На сьогодні  визначені  пріоритетні напрями і завдання  відповідно до вимог сучасності :

1. Створення  оптимальних умов для всебічного розвитку особистості учня, його талантів, творчих та фізичних здібностей.

2. Підвищення освітнього рівня учнів, формування цінностей і необхідних для успішної самореалізації компетентностей.

3. Забезпечення  активного  втілення в освітній  процес новітніх освітніх технологій навчання, передового педагогічного досвіду, інформаційно-цифрових технологій.

4. Забезпечення  умов для повноцінного фізичного, духовного здоров’я дітей, розвитку особистості дитини відповідно до національних та загальнолюдських цінностей.

5. Виховання відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь іншим людям і суспільству.

6. Удосконалення системи національного виховання та учнівського самоврядування як необхідної форми громадянського виховання.

7. Продовження роботи із соціального захисту дітей, які потрапили в тяжкі сімейні обставини, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-переселенців.

 

  Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва школою більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи,  Дуже хочеться створити такий мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. Переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала; ставлення до людей шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом.    

Велику стимулюючу роль у професійному зростанні педкадрів відіграє атестація, яка сприяє моральному та матеріальному заохоченню педагогічних працівників, узагальненню та впровадженню досвіду кращих вчителів у практику навчання та виховання учнів. Атестація вчителя розглядається адміністрацією навчального закладу як вагомий елемент внутрішнього контролю і крок до якісної освіти та здійснюється відповідно до нормативних документів. Атестація педагогічних працівників здійснювалася відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників, Усі педпрацівники, що атестувалися,  ознайомлені з нормативними документами щодо атестації, питаннями професійної діяльності, які будуть вивчатися членами атестаційної комісії.

Результати атестації такі:

підтвердження вищої категорії та звання «старший учитель» - Гармаш Н.В., Чілінгарян Г.О., Черкос Т.В.;

підтвердження вищої категорії та встановлення звання «старший учитель» Соколовська О.Г.;

встановлення вищої категорії як соціальному педагогу та ІІ –ї як керівнику гуртка Стадніченкові О.Г.;

встановлення І кваліфікаційної категорії Бабич Л.О.,Курило І.М., Нижник Г.Л., Курилові М.О.,

У закладі створені умови для організації методичної роботи, впровадження інноваційних технологій, консультаційна допомога вчителям. Виходячи з вимог сьогодення, педагогічний колектив   ефективно працює над впровадженням інноваційних технологій  навчання та виховання, а саме: технології особистісно зорієнтованого навчання, компетентнісного навчання, рівневої диференціації, розвитку критичного мислення, інформаційно-цифрових  технологій навчання, ігрових технологій, проектних технологій.

Кожний класний керівник 1-11-х класів на початку вересня сформував базу даних учнів класу – «соціальний паспорт класу» у якому зазначив категорії дітей, які потребують максимальної уваги, За даними соціальних паспортів класів було складено соціальний паспорт школи та соціальний паспорт пільгових категорій. Тобто сформовано окремі списки за визначеними формами дітей та сімей, які підлягають соціальному захисту. Усі діти пільгових категорій залучені до роботи в предметних гуртках, за інтересами, спортивних секціях. Практичним психологом Сіріченко О.В. та соціальним педагогом Стадніченком О.Г.  надавалася допомога сім’ям, де виховуються діти пільгових категорій. Проводяться наради, де обговорюються питання допомоги дітям пільгових категорій.    

Для повної і продуктивної роботи з соціального захисту дітей пільгових категорій була чітко налагоджена робота класними керівниками на всіх ланках освітнього процесу: від школи І ступеня до школи ІІІ ступеня. Саме педагогічна компетентність і небайдужість класних керівників дала змогу  вдало і правильно реагувати на ті правові та соціальні питання, які виникали у дітей будь-якої категорії.

      Відповідно до Закону України «Про Національну програму інформатизації», Указів Президента України «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні», «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти», Концепції розвитку дистанційної освіти в Україні, пріоритетними напрямками діяльності закладу освіти в 2020/2021   навчальному році щодо впровадження нових освітніх технологій були:

•        упровадження інформаційних та комунікаційних мультимедійних  технологій в освітній процес;

•        формування інформаційної культури учнів та педагогічних працівників, забезпечення їх інформаційних потреб;

•        удосконалення інформаційно-методичного забезпечення освітнього процесу;

•        оптимізація освітнього менеджменту на основі використання сучасних інформаційних технології в управлінській діяльності;

•        використання інформаційних технологій для розвитку дистанційного навчання.

Головною метою закладу освіти є надання нового підходу до інформатизації системи освіти, що передбачає виконання наступних складових:

- створення умов для оволодіння учнями та вчителями сучасними інформаційними і комунікаційними технологіями;

- підвищення якості навчання завдяки використанню інформаційних ресурсів Internet;

- інтенсифікація навчального процесу й активізація навчально-пізнавальної діяльності учнів;

- створення умов для широкого впровадження нових інформаційних технологій в  навчальний процес;

- підвищення ефективності управління навчальним закладом освіти.

         У школі використовується програма «КУРС: Школа», Що стосується безпосередньо  освітнього процесу, то комп’ютеризація й інформатизація закладу на сьогодні задовольняє потреби освітнього процесу на достатньому рівні. У школі функціонує  3  комп’ютерні класи, мультимедійне обладнання є в початкових класах та кабінетах. Усі комп’ютери підключено до мережі Інтернет.

         Процес впровадження ІКТ-технологій в освітній процес у цьому навчальному році значно активізувався. Більшість учителів протягом року провели ряд уроків з використанням інформаційних технологій. Організовано обмін досвідом із використання комп’ютерних технологій більш досвідчених колег, проведення навчальних занять з ІКТ.  Особливо підвищився рівень комп’ютерної грамотності під час дистанційного навчання. Активно використовувалися комп’ютерні технології при проведенні різних конкурсів. Більшість позакласних заходів проводилися із використанням комп’ютерних презентацій.

Адміністрація працює над створенням умов для використання інформаційно-комунікаційних технологій як у навчальному процесі, так і в управлінській діяльності. Пріоритетним завданням у новому навчальному році є підняття рівня комп’ютерної грамотності кожного вчителя та ефективне використання комп’ютерної техніки в навчально-виховному процесі.

 Колективом школи опрацьовано велику кількість науково-методичної літератури з метою ознайомлення з сучасними підходами до роботи в Новій українській школі Учителі школи йдуть в ногу з життям. Широко впроваджуються у практику інноваційні технології, суть яких полягає в тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. З кожним роком нові інформаційні технології на уроках впроваджує все більше і більше педагогів школи.

Організація методичної роботи та її результативність в освітньому закладі відповідає законодавству, інструктивно-нормативним документам про роботу загальноосвітніх навчальних закладів. Її зміст спрямований на підвищення рівня теоретичної підготовки кожного вчителя, активізацію творчого потенціалу педагогічного колективу, засвоєння й упровадження в шкільну практику прогресивних технологій навчання та виховання, перспективного педагогічного досвіду, підвищення результативності педагогічної праці шляхом проведення наступних заходів:

·                   Засідання педагогічних рад

·                   Проведення науково-практичних семінарів

·                   Організація та проведення предметних тижнів

·                   Проходження курсів підвищення кваліфікації педагогів

·                   Участь у конкурсах фахової майстерності

·                   Організація самоосвітньої діяльності, атестація педагогів

·                   Вивчення, узагальнення та поширення передового педагогічного досвіду

Залучення вчителів до участі у проектах професійного розвитку

       У 2020 – 2021 навчальному році в  гімназії працювали методичні об’єднання учителів

 української мови та літератури    керівник Верменич Н.Ю.,

ЗЛ                                                                   Власенко В.В.,

іноземної мови                                               Іванова Т.О.,

історії                                                             Гармаш Н.В.

географії                                                         Бугай Т.В.

хімії  та біології                                               Радочин В.В.

математики, фізики , інформатики                 Савченко Т.В.

       Учителями початкових класів  та класними керівниками створено шкільні МО  (керівники Лебеденко Н.В. та Курило М.О.).   Директор гімназії Салімон А.П., заступники  директора Оністрат О.В., Михайлик Н.О., Курило М.О., Чілінгарян Г.О. брали участь в обласних, Всеукраїнських та міжнародних онлайн семінарах, практикумах та тренінгах.

     Проведено творчі звіти учителів, які атестуються; предметно-тематичні тижні математики, фізики та інформатики, української мови та літератури, історії і права, біології, хімії, початкових класів, естетичного виховання, за здоровий спосіб життя та інші; заходи, приурочені ювілеям Лесі Українки та  О. Білаша, пам’яті Т.Шевченка.

       На забезпечення методичного супроводу роботи з обдарованими дітьми розроблені заходи, основу яких складає залучення педагогів до професійного росту шляхом їх участі у різних формах науково-методичної роботи, а також підвищення рівня інтересу учнів до навчання, залучення їх до наукової діяльності.

       Свідченням якості освітніх послуг є участь та перемоги наших учнів на інтелектуальних змаганнях різного рівня, зокрема Міжнародному конкурсі «Кенгуру», Всеукраїнських конкурсах «Лелека», «Соняшник», «Геліантус», «Бобер», «Левеня».

     Система роботи з обдарованими дітьми в гімназії направлена на виявлення талановитих учнів та розвиток їх творчих здібностей.  У 2020-2021 н. р. на конкурс-захист робіт у МАН було представлено три роботи: Салаш Ксенії 11 клас в секції «українська література» (керівник Оністрат О.В.), Верменич Анжели  9 клас у секції «зарубіжна література» (керівник Соколовська О.Г.) та Ковтун Ольги 11 клас у секції  «геологія, геохімія та мінералогія « (керівник Бугай Т.В.). на обласному етапі  Салаш Ксенія  та Верменич Анжела посіли ІІІ-і місця.

       Учні гімназії  беруть  активну участь у всіх заходах, які проводяться в громаді, зокрема:

-                     обласний фестиваль-конкурс театральних колективів «Браво» колектив «Промінь» І місце (керівники Власенко В.В., Верменич Н.Ю.);

-                     I етап обласного конкурсу художньої самодіяльності учнів і вихованців закладів загальної середньої та позашкільної освіти «Веселка» в номінації: «Малі театральні форми» Верменич Анжела І місце (керівник Лаворько М.В.);

        в номінації: «Малі театральні форми» Ватуля Павло ІІ місце ( керівник Власенко В.В.); 

        в номінації: «Вокальний жанр» Голованова Анна І місце, Курило Ілона ІІ місце; (керівник Стасенко Н.О.);

    - І етап Всеукраїнської  виставки-конкурсу декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва «Знай і люби свій  край»:  середня вікова категорія,  Сіріченко Інна робота «Кухонна дощечка» І місце,

     у розділі «паперова пластика та оригамі», старша вікова категорія Гакман Вікторія робота «Декоративна таріль» І місце, середня вікова категорія Березюк Яна робота «Підводний світ» ІІ місце;

   у розділі «вироби з соломи» середня вікова категорія Максюта Юлія робота «Святковий торт» І місце, середня вікова категорія Цикало Дар’я робота «Барви рідного краю»  І місце (керівник Манжус Д.М.);

     Плахотник Юлія робота «Ромашки» ІІ місце (керівник Головко Н.І.);

  у розділі «художнє випалювання, різьблення по дереву»  старша вікова категорія Латкін В’ячеслав робота «Ключниця «Будиночок» ІІ місце  (керівник Оністрат О.С.);  молодша вікова категорія Верменич Нікіта, робота  «Підставка для квітів» І місце, середня вікова група Матвієнко Дмитро, робота «Свічник» І місце;

  у розділі «вироби з текстильних матеріалів» середня вікова категорія Ватуля Павло робота «Кіт-Муркіт» І місце.

  -  І етап  обласної виставки-конкурсу науково-технічної творчості, декоративно-ужиткового мистецтва та початкового технічного моделювання в номінації «декоративно–ужиткове мистецтво» (середня вікова категорія) декоративне плетіння Ковалевська Інна за роботу «Пасхальний вінок» ІІ місце,

у номінації «паперопластика» Артеменко Світлана за роботу «Дівчина Весна» ІІ місце,

    комплексна робота «Український двір» Лянна Іванна ІІ місце,

   Максюта Юлія за роботу «Герб» ІІІ місце (керівник Манжус Д.М.).;

 у номінації «вироби з соломки» за роботу «Чарівні квіти» колектив гуртка І місце  (керівник Поплюйко Л.Б.);

у номінації «художнє випилювання» за роботу «Метелик» колектив гуртка І місце (керівник Оністрат О.С.);

у номінації «найпростіші авіамоделі»  Верменич Нікіта за роботу «Літак По-2» І місце, (середня вікова категорія), Матвієнко Дмитро за роботу «ФУРА» І місце. І посіли ІІІ-і місця на обласному етапі (керівник Поплюйко С.П.).

  у номінації «м’яка іграшка» за роботу «Пасхальні зайчики» Ватуля Павло І місце;

в номінації «декоративно–ужиткове мистецтво» Бутко Назар за роботу «Український сувенір» ІІІ місце (керівник Нижник Г.Л.);

у номінації «вироби з тіста» (молодша вікова категорія) Бублик Данило за роботу « Ріг достатку» І місце і ІІІ місце на обласному етапі (керівник Лебеденко Н.В.).

-                     Обласний конкурс юних фотолюбителів «Моя Україна» Чіп Богдан І місце, Огданська Юлія ІІ місце. (керівник Косенко В.М.);

-                     Обласний колоквіум «Космос і астрономія» номінація «Ракетно-космічна техніка» Косрів Юрій І місце, номінація «Астрономія» Торкут Віталій ІІІ місце;

-                     Всеукраїнський конкурс-огляд колективів екологічної просвіти «Земля – наш спільний дім!» І етап ІІ місце;

-                     Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») обласний заочний історичний онлайн конкурс «Відун» для роїв старшої вікової групи ( керівник Боровська Л.О., Гармаш Н.В.);

-                     Обласний дитячий еколого-краєзавчий конкурс «Малі ріки Полтавщини» (керівник Гармаш Н.В.);

-                     Учасники Обласного конкурсу дитячої казки, Голобородько Максим (керівник Соколовська О.Г.);

-                     учасники Обласного етапу трудових акцій «Юннатівський зеленбуд» (курівник Бугай Т.В.);

-                     Всеукраїнська акція «День зустрічі птахів» номінація «Найщедріша годівничка» Верменич Анжела І місце (керівник Литовченко А.М.);

-                     Обласний фестиваль-конкурс «Молодь обирає здоров'я» команда «Біоритм» (керівники Литовченко А.М., Курило І.М.); 

-                     І етап обласного конкурсу на краще родинне дерево «Нашому роду нема переводу» Курило Ілона І місце (керівник Курило І.М.); Сіріченко Інна І етап – І місце, обласний етап диплом ІІ ступеня (керівник Юхно З.В.);

-                     учасники Обласного фестивалю-конкурсу «Гумор FEST» (керівники Литовченко А.М. Оністрат О.В. Курило М.О.);

-                     учасники обласного етапу акції «Рослини – рятівники від радіації» (керівники Торкут Т.І., Бабич Л.О.);

-                     учасники обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Галерея кімнатних рослин» (керівники Костів М.М. Нижник Г.Л.);

-                учасники обласного етапу Всеукраїнської природоохоронної акції «Птах року 2020» (керівники Кулікова О.М., Черкос Т.В.).

      Велика роль у виховній роботі  належить музеям, які працюють в гімназії.  Завдяки їм вчителі з дітьми проводять роботу по вивченню історії рідного краю. Краєзнавчий музей (завідувач Ковалевська Л.В.) взяв участь в Обласній краєзнавчій конференції учнівської молоді «Полтавщина – земля моя свята» Ковтун Вікторія, Верменич Анжела і Огданська Юлія переможці в захисті наукових статей у номінації «Історичне краєзнавство», Ковтун Ольга посіла ІІІ місце на очному обласному турі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу». На обласному онлайн-етапі Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу» Верменич Анжела посіла І місце,

      Традиційно команда «Побратими» ( Гурток військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») керівник Стадніченко О.Г.)  є учасниками Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

      Протягом навчального року учителі брали участь в роботі вебінарів, проходили дистанційні курси підвищення кваліфікації, заохочували своїх вихованців до участі в різних конкурсах, зокрема вокальних та хореографічних (керівники Стасенко Н.О. та Ковтун Т.Л .), а саме: Міжнародний конкурс «Favoreites vocal» Іспанія. Краплина Дарія ІІ місце, Курило Ілона ІІ місце, Голованова Анна ІІ місце; Міжнародний конкурс «Talents of the 21st century» Болгарія. Краплина Дарія ІІІ  місце, Курило Ілона ІІ місце, Голованова Анна ІІ місце; Всеукраїнський конкурс «Жінок оспівую красу» Херсон, Голованова Анна ІІ місце.

      Учні Бугай Т.В. та Ковалевської Л.В. стали переможцями та призерами інтернет-олімпіади з історії та географії,  Стадніченко О.М. – правознавства. які проводило ТОВ «На урок».     

Беру  на  себе  сміливість   стверджувати, що  в  школі  створені  умови  для  учнів, які  бажають   вчитись, які  мають  мотивацію  до  навчання

Висловлюю щиру подяку за співпрацю всім: учителям – за творчість, за любов до своєї професії, батькам, спонсорам та благодійникам – за розуміння, підтримку й сподіваюся на подальшу плідну співпрацю, технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі та на території школи.










ЗВІТ ДИРЕКТОРА ГРАДИЗЬКОЇ ГІМНАЗІЇ
ІМЕНІ ГЕРОЯ УКРАЇНИ ОЛЕКСАНДРА БІЛАША
за 2019-2020 н. р.

        Сучасна освіта покликана створювати образ школи, у якій формується особистість з високим рівнем самооцінки; де вчитель не лише передає знання, а й сприяє розвитку здібностей вихованців, підтримує бажання вчитися.
   Імідж школи залежить насамперед від шляхів і підходів до організації навчально-виховного процесу. Школа покликана бути місцем, де особистість почуватиме себе комфортно.  
Ідучи в ногу із сучасним реформуванням школи, ми опрацьовуємо новітні технології управління, щоб застосувати ті, які відповідатимуть конкретним умовам діяльності школи. Уся робота Градизької гімназії імені Героя України  Олександра Білаша спрямована на реалізацію науково-методичної проблеми: «Використання сучасних освітніх технологій у навчально-виховному процесі як необхідна передумова творчого росту учителя і розвитку здібностей учнів» для подальшого вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, активізації їх творчого потенціалу, підвищення рівня науково-методичної роботи гімназії та загального розвитку гімназистів.
      Основним завданням адміністрація вважає втілення в навчально-виховний процес найкращих досягнень педагогічної науки, передових педтехнологій, створення умов для реалізації творчих здібностей кожної особистості.   В основу виховної роботи гімназії покладено особистісно зорієнтоване виховання, що ґрунтується на педагогіці співробітництва та  життєтворчості. Весь педагогічний колектив працює на особистісне зростання дитини, допомагаючи їй долати перешкоди, досягати успіху, невпинно рухаючись до мети: становлення самодостатньої, високоморальної, громадсько активної, творчої та конкурентноспроможної особистості – громадянина демократичного суспільства.  З 2011 року гімназія є учасником діяльності науково-навчального комплексу багаторівневої безперервної освіти «Профільна освіта регіону».
      Учителі гімназії –  це творчий колектив однодумців. Стиль роботи навчального закладу найкраще характеризують слова:  «Від творчого директора через творчого учителя до творчого учня». Із 59 учителів гімназії   6 мають звання «учитель-методист; 19 – звання «старший учитель», всього вищу категорію -  34 педагоги.
        Усім відомо, що знання – ключ  до майбутнього.  У 2019-2020 н. р. 24 учні посіли призові місця на районному етапі предметних олімпіад:
Чернов Ігор (11 кл.) – І місце з географії (учитель Боровська Л.О.),
Остроушко Артем (11 клас) – І місце з історії (учитель Боровська Л.О.),
Алєксашенко Анна (11 клас) – І місце з англійської мови (учитель Іванова Т.О.),
Підласий Іван (11 клас) – І місце з трудового навчання (учитель Оністрат О.С.),
Компанієць Владислав (10 клас) та Батко Богдан (9 клас) – І місце з трудового навчання (учитель Курило М.О.),
Пустовіт Ігор (9 клас) – І місце з історії та правознавства (учителі Гармаш Н.В. та Стадніченко О.М.).
           Особливо радіємо успіхам наших рекордсменів: Єфремової Анни (11 клас), яка посіла І місця на олімпіадах з математики, фізики, хімії (учителі Савченко Т.В., Бабич Л.О., Радочин В.В.), та Лотиша Андрія (9 клас), який став переможцем олімпіад з математики, інформаційних технологій, фізики, хімії та конкурсу знавців української мови ім. П.Яцика (учителі Іваненко В.О., Бабич Л.О., Радочин В.В., Верменич Н.Ю.).
         ІІ місця на олімпіаді з англійської мови посіли Салаш Ксенія (10 клас) та Верменич Анжела (8 клас) (учителі Лотиш І.В., Костів М.М.);
 з трудового навчання Басова Аліна (11 клас) та Грищук Назар (7 клас), який виконував завдання 8 класу (учителі Головко Н.І. та Курило М.О.);
з російської мови Медкова Людмила (учитель Власенко В.В.).
        ІІІ місця посіли Сухарєва Анна (11 клас) на олімпіаді з української мови та літератури (учитель Іванова Т.О.), Парафило Світлана (10 клас), Плахотник Юлія (9 клас) та Лебеденко Анастасія (8 клас) з трудового навчання (учителі Головко Н.І. та Носач Т.Т.).
      Ми щиро радіємо успіхам дев’ятикласників Пустовіта Ігоря, який посів ІІІ місце на обласній олімпіаді з історії (учитель Гармаш Н.В.), та Лотиша Андрія, який став призером обласних олімпіад з  інформаційних технологій (ІІ місце),  математики та  хімії (ІІІ-і місця) (учителі Іваненко В.О. та Радочин В.В.).
      Показали свої знання й учасники конкурсів знавців рідної мови ім.. П.Яцика та Т.Шевченка: ІІ місця – Краплина Дарія (4 клас), Малець Анжела (7 клас), Грабар Мар’яна (8 клас) (учителі Дєєва А.П., Торкут Т.І., Верменич Н.Ю.); ІІІ місця – Калашник Ліза (3 клас), Столяренко Маргарита (7 клас), Верменич Анжела (8 клас) (учителі Кулікова О.М., Торкут Т.І., Верменич Н.Ю.).
Не можемо не згадати учасників обласного конкурсу з інформаційних технологій Ковтун Ольгу (10 клас) та Лихопуда Владислава (11 клас), які посіли ІІІ-і місця.
       На районному конкурсі-захисті робіт у МАН учениця 11 класу Головко Анна посіла І місце в секції «українська література» (керівник Оністрат О.В.).
       У гімназії створені належні умови для організації навчально-виховного процесу, відпочинку, харчування учнів. Працюють гуртки, учасники яких є переможцями конкурсів та змагань, зокрема вихованці Стасенко Н.О., Білявського В.В., Дорошенка С.В., Поплюйко Л.Б., Косенка В.М.
Назва гуртка
керівник

Поетичний клуб
Лаворько М.В.
Всеукраїнський конкурс творчості дітей та учнівської молоді «За нашу свободу» Розділ  поезія
Курило Вадим

І етап  обласного конкурсу читців ,,Тарасовими шляхами”

Драматичний
Власенко В.В.
Районний етап фестивалю-конкурсу театральних колективів «Браво» «Жартівниця» ІІІ місце колектив «Промінь»
Драматичний
Верменич Н.Ю.
Районний етап фестивалю-конкурсу театральних колективів «Браво» «Жартівниця» ІІІ місце колектив «Промінь»
Вокальний
Ковтун О.А.
Районний конкурс-огляд дитячих колективів колядників та щедрівників І місце колектив «Щедрівники»

Вокальний
Стасенко Н.О.
Районний етап обласного конкурсу на кращий захід з національно-патріотичного виховання, номінація «Вокал» ІІІ місце

Районний конкурс-огляд дитячих колективів колядників та щедрівників ІІІ місце Мінькевич Кристина
Спортивний клуб.
Білявський В.В.
Спартакіада ІІ місце
Спортивний клуб. Баскетбол
Дорошенко С.В.
Спартакіада ІІ місце
Гурток креативного рукоділля
Головко Н.І.
Районна виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва  «Голос рідної землі» номінації «Вишивка бісером» у ІІ віковій категорії  12-16 років І місце – Коваленко Олександра

Дослідники скарбів Дніпра
Черніков І.А.
Екскурсії
Студія мистецтв «Фіалка»
Манжус Д.М.
Районна виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва  «Голос рідної землі» у номінації «Ліплення»: у І віковій категорії  6-11 років:І місце – Артеменко Світлана

«Умілі ручки»
Стадніченко О.М.
Районна виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва  «Голос рідної землі» номінації «Паперопластика»: у І віковій категорії  6-11 років:ІІ місце – Максюта Юлія

«Моя країна – Україна»
Боровська Л.О.
Змаганнях команди «Ерудит» в інтелектуальній грі «Дебати»

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») Всеукраїнський онлайн-конкурсу «Відун»

«Моя країна – Україна»
Гармаш Н.В.
Змаганнях команди «Ерудит» в інтелектуальній грі «Дебати»

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») Всеукраїнський онлайн-конкурсу «Відун»

Основи інформаційних технологій
Косенко В.М.
Обласний відкритий конкурс учнівської молоді з інформаційних технологій. Номінація «Офіс-менеджмент» ІІІ місце Ковтун Ольга, ІІІ місце Лихопуд Владислав
Виготовлення іграшок та сувенірів
Поплюйко Л.Б.
Районна виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва  «Голос рідної землі» номінації «Графіка по дереву»: у ІІІ віковій категорії  від 17 років (дорослі):І місце – Поплюйко Людмила Борисівна,

Районний етап обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та  образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» у номінації «Різьблення по дереву» у ІІ віковій категорії  11-15 років:І місце – Матвієнко Дмитро
Аплікація соломкою
Поплюйко Л.Б.
Туристичний
Ніценко М.В.

Військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
Стадніченко О.Г.
Обласна військово-патріотична гра «Петлюрівський вишкіл» вид «Метання навчальної гранати» ІІІ місце команда «Побратими», силове змагання «Підтягування» І місце Гелеверя Максим

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») Всеукраїнський онлайн-конкурсу «Відун»

Педагог-організатор
Литовченко А.М.
ДИПЛОМ за високий рівень проведеної роботи в обласному етапі Всеукраїнської трудової акції «Парад квітів біля школи» команда «Юні квітникарі»

Районний конкурс екологічних агітбригад ІІІ місце

Районний етап фестивалю-конкурса „ГуморFESTзакладів загальної середньої освіти ІІІ місце

Районний конкурс-огляд дитячих колективів колядників та щедрівників І місце колектив «Щедрівники»


РЦДЮТ Поплюйко С.П.
За пропаганду серед учнівської молоді руху зі збереження хвойних дерев в обласному огляді-конкурсі Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді ДИПЛОМ Топчеєв Юрій

Районний етап обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та  образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» у номінації «Різьблення по дереву» у ІІІ віковій категорії  16-18 років:І місце – Підласий Іван

Районний етап обласного змагання учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів у номінації «Спортивно-технічне моделювання»: І місце –Голобородько Максим , у номінації «Технічне моделювання»: ІІІ місце – Галаган Руслан



Носач Т.Т.
Районний етап обласного конкурсу «Візерунки фантазій» номінація «М’яка іграшка” ІІ місце Плахотник Юлія

Ковалевська Л.В.
Участь у Х обласній краєзнавчій конференції учнівської молоді «Полтавщина – земля моя свята» секція – археологічне та історичне краєзнавство ДИПЛОМ Огданська Юлія, Алєксашенко Анна

 Обласний тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу»  Обласний тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу» ІІІ місце Ковтун Ольга

Бугай Т.В.
Обласна акція «Зелений паросток майбутнього» Полтавського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді, Садова Анна, І місце Костів Юрій

Районна виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва  «Голос рідної землі» номінації «Бісероплетіння»: у ІІ віковій категорії  12-16 років: ІІ місце – Ковтун Ольга


Курило І.М.
Районна виставка-конкурс декоративно-ужиткового мистецтва  «Голос рідної землі» номінації «В’язання гачком» у ІІІ віковій категорії  від 17 років (дорослі):І місце – Курило Ірина Миколаївна

Районний етап обласної виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та  образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» у номінації «В’язання гачком»: у ІІ віковій категорії  11-15 років:І місце – Максюта Юлія, диплом ІІІ ступеня Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді Полтавської обласної ради: Розділ ,,В’язання спицями, гачком” старша вікова категорія: Максюту Юлію 





        Маємо локальну мережу Інтернет. З використанням мультимедійних засобів проводяться не тільки уроки, а й батьківські збори, адміністративні наради, педради і т.п. Проведена технічна модернізація: розширюється локальна мережа школи, яка на сьогодні об’єднує 12 кабінетів, обладнаних мультимедійними комплексами, кабінети адміністрації та спортивний зал. Фактично всюди є доступ до мережі Інтернет.
      Замінені всі вікна на пластикові, проводиться ремонт приміщення.

       Учителі та учні брали участь в   конкурсах під час карантину. Зокрема вихованці Ковалевської Л.В. стали переможцями on-line олімпіади  з історії; Стасенко Н.О. та Ковтун Т.Л. вокальних та  хореографічних конкурсах.







Немає коментарів:

Дописати коментар