Річний звіт


                       Аналіз діяльності гімназії за 2018-2019 н. р.
           Шановні колеги! Ми стоїмо на порозі нового 2019-2020 навчального року. Аналіз діяльності гімназії за минулий навчальний рік хочеться почати словами успішної людини – Форда:  
Зібратися разом – це  початок.
Триматися разом – ц е прогрес.
Працювати разом – це  успіх.
      А  успіхи ми маємо. Наша гімназія за всіма показниками в 2018-2019 навчальному році посіла І місце в районі.
        Робота нашого колективу в минулому навчальному році була  спрямована на формування індивідуальності, особистості кожного учня на засадах загальнолюдських ідеалів, що відкриває широкі перспективи для самореалізації, надає можливість кожному гімназистові розвиватися відповідно до своїх природних можливостей.   У своїй роботі педагогічний колектив керується Законами України у галузі освіти та виховання, а також ідеями видатних  педагогів сучасності.  Діяльність школи орієнтована на поліпшення якості освіти та забезпечення рівного доступу до неї, на підготовку та виховання в учнів мотивації навчатися впродовж усього життя, бути підготовленими до самостійного життя.
        Перед педагогічним колективом були поставлені такі завдання:
–  створення якісно реформованого освітнього середовища навчального закладу з метою подальшого упровадження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти;
– продовження роботи щодо вдосконалення навичок вчителів роботи з комп’ютерною та мультимедійною технікою з метою використання інформаційних та комунікативних технологій на уроках і в позаурочній діяльності;
– робота над підвищенням навчальних досягнень учнів;
– робота з обдарованими учнями;
– соціалізація школярів в сучасному освітньому просторі;
– збереження здоров’я учнів;
– залучення батьків до вирішення актуальних питань функціонування та розвитку закладу, подальшого оновлення матеріально-технічної бази школи.
        Адміністрація гімназії пріоритетним вважає поширення якісно нових підходів до організації навально-виховного процесу та підвищення ефективності управління навчальним закладом. Планування роботи школи носить дієвий і реальний характер.
        У 2018-2019 н. р. гімназія продовжувала працювати за естетичним напрямом за профілями: технологічним, філологічним, фізико-математичним та художньо-естетичним. У гімназії навчалося 395 учнів, усі діти шестирічного віку були охоплені навчанням. Початкова школа складалася із 8 класів, середня з 9, старша – 3-х. Працювала ГПД.  З метою забезпечення рівного доступу до освіти впроваджене індивідуальне на інклюзивне навчання.
          Уся робота гімназії була спрямована на реалізацію науково-методичної проблеми: «Використання сучасних освітніх технологій у навчально-виховному процесі як необхідна передумова творчого росту учителя і розвитку здібностей учнів» для подальшого вдосконалення роботи з педагогічними кадрами, активізації їх творчого потенціалу, підвищення рівня науково-методичної роботи гімназії та загального розвитку гімназистів.  Із 58 учителів гімназії   6 мають звання «учитель-методист»; 18 – звання «старший учитель», всього вищу категорію мають 34 педагоги.
           На базі нашого навчального закладу в 2018-2919 н. р. було проведено районні семінари учителів історії « Національно-патріотичне виховання на уроках історії  та в позаурочний час засобами музейної  педагогіки. Туристично-краєзнавчий маршрут «Славетні імена Глобинщини»,  музичного мистецтва «Розвиток творчо-пізнавальних інтересів на уроках предметів художньо-естетичного циклу та в позаурочний час», семінар-практикум учителів інформатики «Формування ключових  компетентностей при вивченні модуля «Веб – технології», засідання ММО учителів ЗЛ, математики, історії та географії, А також Міжнародна наукова конференція «Палеонтологічні дослідження Доно-Дніпровського прогину» та 39 сесія Палеонтологічного товариства Національної Академії Наук України.
Учителі гімназії активно долучилися до створення платформи для спілкування, пошуку й підтримки перспективних наукових ідей  розвитку STEM-освіти.  Особливо ефективно в цьому напрямку працювали учителі історії та географії. Під час засідання ММО  вони провели STEM-уроки та тематичні заходи .
         У 2018-2019 н. р.  23 учні стали переможцями районного етапу Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін:
14 учнів посіли І місця:
 Остроушко А. та Пустовіт І.  з історії ( учителі Боровська Л.О., Гармаш Н.В.),
 Підласий І., Галаган Б., Компанієць В. з трудового навчання( уч. Оністрат О.С., Головко Н.І., Курило М.О.),
Лотиш А. з математики, фізики, хімії та інформаційних технологій( учителі Іваненко В.О. та Радочин В.В.),
Чернов І. з географії (учитель Боровська Л.О.);
Єфремова Анна з математики, хімії ( учителі Савченко Т.В., Радочин В.В.);
Грабар Мар’яна з української мови та літератури (учитель Верменич Н.Ю.);
Петракій І. з економіки (учитель Ковалевська Л.В.)
     4 учні – ІІ місця:
Огданська Ю. (математика, учитель Кононенко Т.О.);
Папека І. (російська мова, учитель Власенко В.В.);
Басова А. (трудове навчання, учитель Головко Н.І.);
Головко А. (біологія учитель Суковата В.О.),
      5 учнів – ІІІ місця: 
 Клименко Д., Салаш К., Алексашенко А. (англійська мова учителі Лотиш І.В., Іванова Т.О.);
Сухарєва А. (українська мова та література, учитель Іванова Т.О.);
Плахотник Ю. (трудове навчання, учитель Носач Т.Т.);
   5 учнів стали переможцями обласного етапу предметних олімпіад:
Компанієць В.- трудове навчання ІІ (Курило М.О.),
Підласий І. – трудове навчання ІІІ  (Оністрат О.С.),
Чернов І. – географія – ІІІ (Боровська Л.О.);
Лотиш А. – хімія ІІ, математика ІІІ (Радочин В.В., Іваненко В.О.).
        Протягом навчального року учні гімназії брали участь у предметних та просвітницьких конкурсах і мають результати:
   у конкурсі знавців рідної мови імені Петра  Яцика:
Головко А. та  Краплина Д.  – І місця (уч. Іванова Т.О. та Дєєва А.П.);
Лотиш А. ІІ, Костів Ю., Малець А. -  ІІ місця  (уч. Верменич Н.Ю., Торкут Т.І.),
Садовська В. - ІІІ місце  (учитель Миколенко А.Б.);
  у конкурсі імені Тараса Шевченка:  Малець А. – ІІ (уч. Торкут Т.І.), ІІІ місце Верменич А. (уч. Верменич Н.Ю.);
у конкурсі знавців математики імені Остроградського  І місце в районі та ІІІ в області Лотиш А.. (уч. Іваненко В.О.).
       Команда гімназії у складі Мінькевич К., Єфремової А. Та Кзьменко Б. стала переможцем районної інтелектуальної гри  «Дебати» (кер. Боровська Л.О. та Гармаш Н.В.).
   Підласий І. та Топчеєв Ю. стали переможцями обласного колоквіуму «Космос і астрономія».  Є перемоги в міжнародних та Всеукраїнських  просвітницьких конкурсах знавців математики, української мови, біології, ЗЛ, інформатики, англійської мови, екологічних акціях. Зокрема  учасники акції «Парад квітів біля школи» піл керівництвом Литовченко А.М. посіли ІІІ місце на Всеукраїнському етапі.
     У 2018-2019 н. р. продовжило свою роботу наукове товариство гімназії «Ерудит». На районний етап конкурсу-захисту робіт у МАН 7 учнів представили свої роботи. З них
 І м. на районному етапі посіли
Чернов І. (наук. кер. Гайдаренко М.В.),
Кольвах О. (науковий кер. Іванова Т.О.);
 Ковтун К. (наук. кер. Оністрат О.В.),
ІІ місця
Клименко Д. (наук. кер. Лотиш І.В.),
 Миланенко А. (наук. кер. Чілінгарян Г.О.);
ІІІ місце
Єфремова А. (наук. кер. Савченко Т.В.).
       Учні гімназії  беруть  активну участь у всіх заходах, які проводяться в районі, зокрема в конкурсі театральних колективів, команд КВН, «За здоровий спосіб життя»  «Веселка» та ін.  (керівники Литовченко А.М., Курило М.О., Верменич Н.Ю., Власенко В.В., Ковтун О.А., Ковтун Т.Л.)
       Команда гімназії під керівництвом Ковалевської Л.В. стала переможцем обласного зльоту краєзнавців.         Команда  «Побратими» посіла ІІ місце на районному етапі гри «Сокіл (Джура)» (кер. Стадніченко О..Г. та Курило М.О.).
        У гімназії створені належні умови для організації навчально-виховного процесу, відпочинку, харчування учнів. Працюють гуртки, учасники яких є переможцями конкурсів та змагань, зокрема вихованці Стасенко Н.О., Білявського В.В., Дорошенка С.В., Поплюйко Л.Б., Косенка В.М. зокрема на районній спартакіаді школярів  команда гімназії посіла ІІІ місце.
        Маємо локальну мережу Інтернет. З використанням мультимедійних засобів проводяться не тільки уроки, а й батьківські збори, адміністративні наради, педради і т.п. Проведена технічна модернізація: розширюється локальна мережа школи, яка на сьогодні об’єднує 12 кабінетів, обладнаних мультимедійними комплексами, кабінети адміністрації та спортивний зал. Фактично всюди є доступ до мережі Інтернет.
       Велику допомогу надають педколективу рада гімназії та піклувальна рада.      
        У новому навчальному році гімназія продовжуватиме працюватиме  над вирішенням  питань:
1.     підвищення кваліфікації  педагогічних працівників  з метою удосконалення  рівня їхньої готовності до впровадження  педагогічних  технологій, щоб кожен учитель зміг якнайповніше розкрити  здібності й талант, розвивати  інноваційний і творчий  пошук,  самореалізуватися в професійній діяльності;
2.      сприяння  розвитку творчих здібностей учителів, зміцненню в них  навичок дослідницької  роботи, зацікавленості в  оволодінні  інноваційними  педагогічними технологіями;
3.      підвищення рівня науково-педагогічної,  методологічної компетентності, інноваційної грамотності вчителя;
4.      створення  системи підтримки інновацій, перспективного педагогічного досвіду та реальних досягнень у роботі;
5.      поширення й переданню  інноваційного педагогічного досвіду практичну діяльність;
6.     впровадження нових форм методичної роботи,  щоб знахідки окремих учителів стали надбанням  усього колективу;
7.      самоосвітня робота учителів гімназії.  

Новий  2019-2020 навчальний рік несе чимало змін, нововведень, які ми будемо впроваджувати в роботу. Тож щасливого всім навчального року!

Немає коментарів:

Дописати коментар